Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Apollo Tyres, Alnac 4G All Season ve 4G Winter'ı sunuyor

Apollo Tyres, Alnac 4G All Season ve 4G Winter'ı sunuyor

Yeni lastikler 20.06.2014, Hakan

Hindistanlı imalatçı Apollo, 4 mevsim lastiği ve kış lastiği piyasalarını hedefleyen iki yeni ürününü tanıtmak için Uluslararası Essen Lastik Fuarı'nı seçti.

Apollo 4G All Seasons Audi Apollo markası Essen Lastik Fuarı'nda iki yeni ürününü katılımcılara tanıttı: Alnac 4G All Season ve Alnac 4G Winter - Telif hakkı © : Apollo

Alnac 4G All Season

Apollo 4G All Seasons diş yapısıTelif hakkı © : Apollo
Yazımıza Alnac 4G All Season ile başlıyoruz. Adından da anlaşılacağı gibi çok ciddi sıcaklık farklılıklarının yaşanmadığı  bütün bir yıl boyunca farklı lastik takımları (yaz ve kış) kullanma ihtiyacı yaratmayacak bir ürün olarak tasarlanan yeni bir 4 mevsim lastiği söz konusu. Lastik sırtının dış bölümünde bulunan boylamasına kanalın asimetrik yapısı dinamik sürüş sırasında daha iyi bir denge sağlamakta olup omuz alanlarındaki sürüş çekerlerinin modifiye edilmiş deseni yuvarlanma sonucunda oluşan ses seviyesini düşürüyor. Lastik boyuna değinecek olursak gam içerisinde 215/65 R16 98 H ile 225/45 R17 94 V XL arasında değişen toplam 12 farklı boyut mevcut.

 

Telif hakkı © :
 

 


Alnac 4G Winter

Apollo 4G WinterTelif hakkı © : Apollo
4G Winter, gerçek bir kış lastiğidir. Bu yeni ürün düz kılcal kanalları ve omuz alanlarındaki düzleştirilmiş zikzak şeklindeki kılcal kanalları ile virajlarda daha iyi bir manevra kabiliyeti temin etmeyi hedefliyor. Bu lastiğin  aşınma seviyesini kolayca tespit etmek için son derece faydalı bir teknolojiye sahip olduğunu da belirtmek istiyoruz. Söz konusu teknoloji, kış lastikleri için minimum diş yapısı derinliğine ulaşıldığında kar simgesinden güneş simgesine dönüşen küçük bir göstergeden oluşuyor. 12 farklı boydan (15 ve 16 inç) oluşan bu gam T ve H hız endekslerine ve 195/45 R16 84H ile 215/65 R16 98 H arasında değişen boyutlara sahip.

 

Telif hakkı © :