Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - BMW i3 için "A" notuna sahip bir Nokian kış lastiği

BMW i3 için "A" notuna sahip bir Nokian kış lastiği

Yeni lastikler 03.02.2015, Tan

Nokian, BMW i3 ile gerçekleştirdiği ortaklık çerçevesinde enerji endeksi alanında "A" etiket notunu hak eden ilk kış lastiğini geliştirdi.

Nokian Hakkapeliitta R2 profil Nokian Hakkapeliitta R2'nin enerji verimliliği alanında A notunu elde eden yeni versiyonu ilk ve tek olarak BMW i3'ü donatıyor - Telif hakkı © : Nokian Tyres

BMW i3'e yönelik lastik

Genel olarak elektrikli araçlar çok soğuk havalarda kullanıma pek elverişli değildir zira batarya ömrü ortam sıcaklığı ile doğrudan orantılıdır. Buna rağmen bu tür otomobiller her türlü şartta sürüş gerçekleştirebilir ve kendi kış lastiği gamına sahiptir. %100 elektrikli bir şehir aracı olan BMW i3 de bu tür otomobillerden biri olup geniş jantı ve çok dar lastik sırtı ile oldukça sıradışı bir profile sahip lastikler kullanır.

 

Telif hakkı © :
 

Enerji verimliliğinde "A" notu

Nokian, Hakkapeliitta'nın BMW i3 için özel olarak tasarlanmış yeni bir versiyonunu sunuyor. Hakkapeliitta R2 yerini aldığı benzer ürünlere oranla yuvarlanma direncini %30 düşürüyor. Bu otomobilin menzilini arttırması açısından son derece önemli bir özellik... Lastiğin sergilediği yuvarlanma direnci o kadar düşük ki etiket kriterleri arasında "A" sınıfı bir enerji endeksine sahip. Böylesine bir değer kış lastikleri arasında bir ilk. Lastiğin performans özellikleri ise her türlü sürüş şartında daha başarılı.