Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Bridgestone Blizzak LM-80: 4x4 ve SUV tipi araçlara yönelik premium bir kış lastiği

Bridgestone Blizzak LM-80: 4x4 ve SUV tipi araçlara yönelik premium bir kış lastiği

Yeni lastikler 13.08.2012, rezulteo ekibi

Ünlü LM-25 4x4'ün yerini alan Bridgestone Blizzak LM-80, SUV tipi araçlara ve kompakt 4x4'lere yönelik üst gam bir kış lastiğidir. Kar üzerinde dengeli performans ve iyi sürüş özellikleri sergiler. İsveç kasabası Vidsel'in karlı yollarında gerçekleştirilen teste dair görüntüleri burada bulabilirsiniz.

Bridgestone, kompakt 4x4'lere ve SUV tipi araçlara yönelik kış lastiği segmentinin sağlam bir referansı olan LM-25 4x4'ün yerini alan lastiği tanıtmak için Frankfurt Otomobil Fuarı'nı fırsat bildi.

Bridgestone Blizzak LM-80, kuru, nemli, karlı veya buzlu, her türlü zeminde dengeli performans sunan çok amaçlı bir kış lastiği olarak kendini göstermektedir. Bunun kanıtı ise bir İsveç kasabası olan Vidsel'in karlı yollarında Bridgestone tarafından gerçekleştirilen testin görüntülerinde görülebilir.


Baştan aşağı yenilenen desen tasarımı
 

Yol tutuşunu arttırmak için optimize edilen lastik sırtı, yuvarlanma direncini düşüren hamur bileşimi, hafifletilmiş karkas: Bridgestone LM-25 4x4'e nazaran birçok üstün özelliği bu lastiğe eklemiştir.


> Tek yönlü etkili bir desen
 

Kar üstünde daha iyi bir tutunma kabiliyeti sunmaya yönelik olarak tasarlanan yönlü desen iyi bir erimiş kar tahliyesi sağlamakta olup buz üzerinde kavramayı arttırır. Hem yağmurlu hem de yağmursuz havalarda iyi bir güvenlik seviyesi sağlamak üzere büyük miktarlarda su tahliye edilmesine de olanak sağlar.


> Çok yönlü kılcal kanallar

Lastik sırtı 3 farklı tipte kılcal kanallara sahiptir: Standart, Manivela ve Washboard. Bu tasarımdaki amaç zemin ile temas alanını arttırmak, sırt bloklarının daha sert olmasını sağlamak ve bu şekilde aracın kontrol edilebilirliğini ve dengesini arttırmaktır.


> Daha düşük bir yuvarlanma direnci
 

Blizzak LM-80 yüksek güvenlik ve verimlilik sağlamakla beraber düşük yuvarlanma direncinden ödün vermemektedir. Enerji verimine ve yakıt tüketimine olumsuz etkisi olan ısınma seviyesinin düşürülmesine olanak sağlayan yeni bileşeni sayesinde bu özelliği optimize edilmiştir.


> Daha hafif bir karkas
 

Yine yakıt tüketimini düşürmek adına karkas, lastiğin toplam ağırlığını aşağıya çekecek şekilde hafifletilmiştir. Bu şekilde yere uygulanan basınç daha iyi bir seviyeye getirilmekte ve dolayısıyla daha fazla kavrama sağlanmaktadır. Bazı boyutlarda lastik kemeri de hafifletilmiştir.


Bridgestone Blizzak LM-80'nin rakipleri

MichelinLatitude Alpin
ContinentalContiCrossContact Winter
PirelliScorpion Ice&Snow
GoodyearWrangler UltraGrip
GoodyearUltraGrip SUV