Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Bridgestone Blizzak Spike-01, çetin koşulların çivili lastiği

Bridgestone Blizzak Spike-01, çetin koşulların çivili lastiği

Yeni lastikler 06.11.2013, Tan

Japon lastik markası Bridgestone, kış mevsiminde karşılaşılabilecek en zorlu yol şartları ile yüzleşmek üzere özel olarak tasarlanmış yeni bir ürün sunuyor.

Bridgestone Blizzak Spike-01 manzara Yeni çivi tasarımı ve lastik yapısı sayesinde Bridgestone Blizzak Spike-01, buz ve kar üzerinde daha etkili bir performans vaat ediyor - Telif hakkı © : Bridgestone

Yol için daha az agresif çiviler

Bridgestone Blizzak Spike-01Telif hakkı © : Bridgestone
Japon lastik imalatçısı Bridgestone'un Blizzak Spike-01 lastiği, çivili lastikler gamında Noranza 2 EVO'nun yerini alıyor. Yol altyapılarının tasarımı ve korunması alanında gittikçe sertleşen yönetmeliklere uyum sağlamak adına bu lastiğin çivileri ve yapısı köklü bir şekilde yenilenerek yol kaplamasına olabildiğince az zarar verecek hale getirilmiştir. Blizzak Spike-01 aynı zamanda araç hareket halindeyken daha temiz bir sürüş olanağı sunuyor. 

 

Buz üzerinde daha iyi tutunma

Bridgestone Blizzak Spike-01 çiviTelif hakkı © : Bridgestone
 Çivili lastikler  tabii ki tek bir amaçla tasarlanır: En zorlu kış koşullarında en etkili sürüş özelliklerini sunmak. Blizzak Spike-01 de buz ve kar ile kaplı yollarda bir önceki modeline oranla daha yüksek performans sağlamayı vaat ediyor. Yeni çivi ve lastik yapısı tasarımları sayesinde buz üzerinde %20 daha başarılı bir yol tutuşuna sahip olacağı söyleniyor. Bridgestone, bu lastiğin kar üzerinde de Noranza 2 EVO'ya oranla %5 daha etkili bir sürüş sağladığını belirtiyor.

 

Her türlü otomobilde kullanım

Bridgestone, yeni Blizzak Spike-01 lastiğinin kapsadığı otomobil yelpazesini genişletmeye özen gösterdi. Bu lastik, SUV tipi araçlar ile büyük boyutlara sahip diğer 4x4 taşıtların yanı sıra daha kompakt ve daha klasik otomobillerde de kullanılabilecek. Bu ürünün son derece çetin kış koşullarına sahip olan ve dolayısıyla kış lastiklerinin dahi yeterli olmadığı, yol altyapılarının kar nedeniyle oldukça sık kapandığı sınırlı sayıda piyasaya yönelik olduğunu hatırlatmak isteriz. İskandinavya, Blizzak Spike-01'in hedeflediği bu özel piyasalar arasında yer alıyor.