Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Bridgestone DriveGuard Winter, tüm araçlar için Run-Flat kış lastiği

Bridgestone DriveGuard Winter, tüm araçlar için Run-Flat kış lastiği

Yeni lastikler 08.03.2016, Alexandre Lenoir

Bridgestone Drive Guard yaz lastiğinin lanse edilmesinden birkaç hafta sonra, üretici yeni kışlık versiyonu DriveGuard Winter ile yeni bir ürün lanse etti.

Bridgestone'un yeni DriveGuard Winter kış lastiği Cenevre 2016 fuarında tanıtılan Bridgestone'un yeni Run-Flat lastikleri karlı veya donmuş yüzeylerde çekiş gücünü ve yön tutma kabiliyetini desteklerler - Telif hakkı © : Bridgestone 2016

Yazlık versiyonu gibi, DriveGuard Winter patlaması durumunda aracın saatte 80 km hıza kadar 80 kilometrelik bir mesafede sürülmesini ve kontrol edilmesini sağlayan Run-Flat tipi bir lastiktir. On kadar ebatta (15 ila 17 inç) hızlı bir şekilde satışa sunulacak bu lastik, lastik basıncı izleme sistemine (TPMS) sahip tüm araçlara uyarlanabilir.

Bunun için, DriveGuard Winter takviyeli yanaklara ve basınç kaybı yaşanması durumunda lastiğin ısıyı tahliye etmesine ve dolayısıyla karkasta büyük deformasyon oluşumlarının önüne geçilmesine olanak tanıyan Coolin Fin adı verilen kanatlı bir düzeneğe sahiptir.

Bridgestone Run-Flat: DriveGuard WinterTelif hakkı © : Bridgestone 2016

Kış özelliği için, DriveGuard Winter'ın lastik sırtı 2014 yılının başlarında lanse edilen ve suyu iyi tahliye etme özelliğine sahip Blizzak LM001'in çizimini ve ıslak zeminlerde yol tutuşunu kolaylaştıran bir hamur bileşimini kullanır. Son olarak, 3D lamalar ve verev oluklar karlı veya donmuş yüzeylerde çekiş gücünü ve yön tutma kabiliyetini desteklerler.