Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Bridgestone Dueler A/T 001: Dört mevsim lastik ailesi genişliyor

Bridgestone Dueler A/T 001: Dört mevsim lastik ailesi genişliyor

Yeni lastikler 11.10.2016, Tiphaine Rebondy

Bridgestone, Dueler A/T 001 isimli en yeni 4x4 lastiği ile dört mevsim gamını genişletiyor. Ünlü Dueler A/T 694 lastiğinin yerine gelen arazi kullanımına uygun bu yeni 4 mevsim lastiği çok amaçlı kullanım arayışındaki sürücüler için geliştirilmiş.

Bridgestone Dueler A/T 001 Bridgestone'un Dueler A/T 001 isimli arazi kullanımına uygun yeni dört mevsim lastiği Avrupa pazarına geliyor - Telif hakkı © : Bridgestone 2016

Arazi kullanımına uygun dört mevsim lastiği

Premium lastik imalatçısı Bridgestone, ünlü Dueler A/T 694 lastiğinin üretiminin sonlandırılacağını ilan etti. Ancak onun yaratacağı açıklık yeni Dueler A/T 001 ile kapatılacak! İmalatçısının özel olarak geliştirdiği ileri teknolojileri bünyesinde barındıran bu yeni lastik dört mevsim boyunca her türlü zeminde Land Rover Defender, Jeep Wrangler ve Toyota Hilux gibi 4x4'lerde kullanılmak üzere geliştirilmiştir.

Çetin zemin şartlarında keşfe çıkmayı seven dört çeker sürücüleri arazi ortamında sürüş keyfinin sağlanması için gereken özellikleri şüphesiz Dueler A/T 001'de bulabilecek. Buna karşılık Bridgestone bu lastiği arazide değil yolda daha uzun mesafeler kaydeden otomobil sürücüleri için tasarlamış.

Sırt bloklarının geometrisi ve sırt hamurunun direnci sayesinde Dueler A/T 001, her türlü zemin (tozlu araziler, çamurlu patikalar ve kar ile kaplı yollar) için geliştirilmiş çekiş kabiliyeti ve uzun bir kullanım ömrü sağlayan dayanıklılığı sayesinde bir önceki modeli Dueler A/T 694'e göre daha yüksek performans özellikleri temin ediyor.

Yenilikçi sürüş çekeri ve kanal tasarımı lastiğin temas yüzeyini optimize ederek ıslak yolda frenleme sırasında güçlü bir denge sunuyor. Bridgestone ailesinin bu yeni üyesi yolda hassasiyet ile esnek ve sessiz bir sürüş sağlamak üzere geliştirilmiş. 

Ne zaman piyasaya sürülecek? 

Bütün Avrupa'da piyasaya sürülecek olan Dueler A/T 001, 2017 Ocağından itibaren 15 ile 18 inç arasında değişen 23 farklı boyutu sayesinde geniş bir 4x4 lastik boyutu yelpazesinde satın alınabilecek.