Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Bridgestone Potenza Adrenalin RE002: Şehir araçlarına ve kompakt araçlara yönelik bir spor lastiği

Bridgestone Potenza Adrenalin RE002: Şehir araçlarına ve kompakt araçlara yönelik bir spor lastiği

Yeni lastikler 10.04.2013, Berk

Bridgestone, kompakt araçlara yönelik yeni bir spor lastiğinin lansmanını gerçekleştiriyor. Büyük oranda şehir içi kullanıma yönelik olan Potenza Adrenalin RE002 sürüş keyfi, güvenlik ve kontrol edilebilirlik özellikleri ön plana alınarak geliştirilmiştir.

Bridgestone Potenza RE002 Adrenalin Telif hakkı © : Bridgestone

Adrenalin RE002'nin Bridgestone'nun en sportif lastiği olduğu düşünülmemeli. Bu yeni gamın klasik binek araç lastiği Turanza T001 ile markanın referans spor lastiği Potenza S001 arasında yer alması hedeflenmekte. Bu lastik hem sportif bir sürüş hissi arayan ancak aynı zamanda mükemmel bir güvenlik seviyesi talep eden otomobil sürücülerine yönelik. 15 inç ile 18 inç arasındaki boyutlarda mevcut olan Adrenalin RE002 hem Renault Clio ve Citroën DS3 tipi şehir araçlarına hem de BMW 1 Serisi, Mercedes A Serisi ve Opel Astra gibi kompakt araçlara yönelik.


Adrenalin RE002'nin yeri

Bridgestone, Adrenalin RE002’nin mükemmel bir yol tutuşu sağladığını ve bilhassa lastiğin temin ettiği denge konusunda büyük bir özen gösterildiğini savunuyor. Tepki hızı, dönüş açısı gibi sürüş hissiyatı ile ilişkili performans özellikleri lastiğin geliştirilme sürecinin en önemli faktörlerini oluşturmuştur. Buna ek olarak lastik tasarımı da göz ardı edilmemiştir: Lastik sırtı sportif sürüş meraklılarının hoşuna gidecek tam bir sportif görünüme sahiptir.


Bridgestone Adrenalin RE002'nin sunum videosu
 

 

Adrenalin RE002: Teknolojik yenilikler

Bridgestone Potenza RE002 Adrenalin'in asimetrik deseniTelif hakkı © : Bridgestone

Son derece asimetrik deseni ve sportif görünümü ile Adrenalin RE002 lastiğinin sırtı gelişmiş teknik çözümlerden faydalanmaktadır.

Bu yeni lastiğin ilk tasarlanma aşamalarından itibaren Bridgestone aşağıdaki üç hususu ön plana almıştır :

  • Denge ve sürüş hassasiyeti
  • Islak zeminde kavrama
  • Tasarım

Bu şartları karşılamak için lastik imalatçısı gelişmiş teknik çözümlerden faydalanmıştır.

> Güçlü kavrama kabiliyetine sahip omuz blokları

Hamur bağıTelif hakkı © : Bridgestone

Omuz alanı ile sırt hamur blokları arasındaki bağ lastik sırtının optimal bir sertliğe sahip olmasını sağlayan optimize edilmiş bir hat ile sağlanmaktadır. Bu yenilik daha iyi bir sürüş hissiyatı sağlar ve virajdaki kavrama kabiliyetini arttırır.  

 

 

 

 

 

> Kuvvetlendirilmiş merkez hattı (Solid Contact Center Rib Design)

Merkez hattıTelif hakkı © : Bridgestone

Lastik sırtı merkezi dalgalı bir yapıya sahip olup desen izini ve denge kabiliyetini arttırmaya olanak sağlayan sert hatlar ile donatılmıştır. Merkezi kanalın hamur tabanına kılcal kanallar işlenmiştir. Bu sayede lastik su birikintisini dağıtır ve suda kızaklama riskini düşürür. 

 

 

 

 

> Kuvvetlendirilmiş yanak

Kuvvetlendirilmiş lastik yanağıTelif hakkı © : Bridgestone

Daha iyi bir sürüş hissiyatı sağlamak amacıyla lastik yanağına optimize edilmiş bir katılık ve yanal sertlik kazandırılması için büyük bir dikkat sarf edilmiştir.

 

 

 

 

 

 

Ayrıca bakınız :

>> Bridgestone Potenza Adrenalin RE002: Fiyatlar
>> Bridgestone Potenza Adrenalin RE002: Boyutlar
>> Bridgestone Potenza Adrenalin RE002: Rakipler  

 

                                                                                               Devamı - Ascari pistinde test sürüşü >>