Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Yokohama, Geolandar gamının yeni lastiğini tanıttı

Bünyesindeki teknolojilerden görsel görünümüne Yokohama Geolandar M/T G003 arazi lastiği

Yeni lastikler 12.03.2018, Yannick O'Conor

Yokohama, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı'nda SUV ve pick-up kamyonetlere yönelik lastik gamının yeni üyesi, Geolandar M/T G003'ü sundu.

Yokohama Geolandar M/T G003 Amerika'da şimdiden satılmakta olan Yokohama Geolandar M/T G003 önümüzdeki ilkbaharda Avrupa'da da satışa çıkacak - Telif hakkı © : Yokohama

Her türlü arazide sürüşe uygun agresif profil

2017 Temmuz'undan beri Amerika Birleşik Devletleri'nde mevcut olan Geolandar M/T G003'ün Avrupa'da da satışa çıkarılacağı Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı'nda ilan edildi. Orta ve büyük boyutlu SUV'lere ve pick-up kamyonetlere yönelik bu arazi lastiği toprak, çakıl, kayalık veya çamur, her türlü ekstrem sürüş meraklılarına son derece iyi performans özellikleri sunmayı hedefliyor.

Yokohama'ya göre Geolandar M/T G003, önceki modellerine oranla bünyesinde taşıdığı çok sayıda yenilik sayesinde bütün şartlar altında böylesine etkili bir sürüş deneyimi sağlıyor. Bu yeni lastiğini yaratmak amacıyla üretici, dünyanın dört bir yanındaki en büyük off-road organizasyonlarında edindiği kullanıcı geri bildirimlerini dikkate almış.

Yokohama Geolandar M/T G003Telif hakkı © : rezulteo

Derin ve geniş kanallara sahip lastik sırtı tasarımı çamurdaki ve kayalık alandaki yuvarlanma gürültüsünü ortadan kaldırıyor ve daha iyi bir çekiş sunmak üzere bu zeminleri "kazıyor". Blokların üzerindeki küçük kılcal kanallar ise ıslak yoldaki ve sert zemindeki kavramayı arttırıyor.

Lastiğin hasar almasını önlemek için diş yapısı tabanına çakıl ve çamur çıkarıcı korumalar yerleştirilmiş. Yokohama'ya göre bu, Geolandar M/T G003'ün kullanım ömrünü arttırıyor ve zemine daha derin bir şekilde tutunmasını sağlıyor.

Lastiğin yanakları kesikleri önlemek ve derin çamurda yeni bir temas yüzeyi sunmak üzere takviye edilmiş. Takviyeli lastik yanakları Yokohama'ya göre lastiğin çekişini ciddi ölçüde arttırarak off-road tutkunlarının büyük önem verdiği görsellik ile kullanışlılığı birleştiriyor.

Yokohama Geolandar M/T G003'ün yol üzerinde önceki versiyonlarına benzer sessiz ve konforlu bir kullanım sunduğu belirtiliyor.

 

Çeşitler

Yokohama Geolandar M/T G003, önümüzdeki ilkbaharda 15 inç ile 20 inç arasındaki jant çapları için 23 farklı boyutta mevcut olacak.