Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Continental SportContact 6 yakında rezulteo testinden geçiyor

Continental SportContact 6 yakında rezulteo testinden geçiyor

Yeni lastikler 03.08.2015, Julien Taillandier

Continental, SportContact 6'nın resmi lansmanını 2015 Ağustosunun son günlerinde gerçekleştirecek. Bunu takiben biz de bu lastiği pist üzerinde test edebilecek ve son derece etkileyici görünen potansiyelini değerlendirebileceğiz. Gelecekte referans lastik konumuna oturacağa benzeyen bu lastiğe dair detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Continental SportContact 6 Yeni Continental lastiği SportContact 6’nın çıkışı internette büyük bir ilgi ile bekleniyor! - Telif hakkı © : rezulteo

ContiSportContact'ın yerini SportContact alıyor. Söz konusu değişiklik bu 6. nesil spor lastiğini bir önceki modeline oranla daha radikal bir konuma oturtuyor.

Bu doğrultuda SportContact 6, U-UHP (Ultra-Ultra Yüksek Performans) olarak adlandırılan yeni bir lastik segmentinde yerini alıyor. Bu lastiğin güçlü spor otomobillere yönelik ContiSportContact 5P lastiğinden ve yolda sürüş için onaylanan yarı-slick  ContiForceContact modelinden türetildiğini de belirtmek isteriz. 

Bu lastik son derece ileri düzey bir performans ortaya koymak üzere geliştirilmiş olup saf kavrama kabiliyetine özel bir önem gösterilmiştir.

Her halükarda daha piyasaya bile çıkmamış olan "SC6" şimdiden ses getirdi. Bunun sebebi ise satışa sunulma tarihinin bu modelin orijinal ekipman olarak kullanılacağı yeni Honda Civic Type R'nin müşterilere sunulma tarihi ile kesişmesi. Söz konusu spor otomobil baş döndürücü bir motor gücünü eşi benzeri pek görülmemiş ön tekerler ile zemine aktaran bir canavar olduğundan kusursuz bir kaliteye sahip lastiklerin kullanılmasını gerektiriyor.

Continental SportContact 6, Honda’ya orijinal ekipmanTelif hakkı © : rezulteo

Bu modelin ne kadar etkili bir performans seviyesine sahip olduğu bu otomobil/lastik ikilisinin Nürburgring pistinde 7'50''63'lük bir tur zamanına imza atarak kategorisinin en etkili otomobili unvanına kavuşmasından anlaşılabiliyor.