Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Continental, WinterContact TS 850 P lastiğinin lansmanını gerçekleştiriyor

Continental, WinterContact TS 850 P lastiğinin lansmanını gerçekleştiriyor

Yeni lastikler 07.03.2014, Rezulteo

Premium kış lastikleri gamının yeni üyesi Continental WinterContact TS 850 P bir önceki modeline oranla daha üstün performans özelliklerine sahip bir lastik olarak karşımıza çıkıyor.

WinterContact TS 850 P Yeni kış lastiği WinterContact TS 850 P daha üstün performans seviyeleri vaat ediyor! - Telif hakkı © : Continental

Spor ve SUV tipi araçlar için

Michelin henüz kısa bir süre önce Alpin 5 lastiğini tanıtmışken Continental da yepyeni lastiği WinterContact TS 850 P'yi ve WinterContact TS 850 P SUV isimli versiyonunu piyasaya sunuyor. Adları karışık olsa da bu lastikler son derece basit bir amaca sahip: Spor ve SUV tipi araç kategorilerine giren otomobiller için mümkün olan en iyi kış lastiklerini sunmak. ContiWinterContact TS 830 P ve ContiCrossContact Winter isimli eski modellerin yerini alan bu yeni lastikler tüm alanlarda nispeten daha yüksek performans özellikleri ortaya koyma iddiasında.

Continental WinterContact TS 850 PTelif hakkı © : Continental

Daha iyi kontrol edilebilirlik ve frenleme

Özellikle kılcal kanallar arasındaki daha yüksek açılar ve daha düşük temas yüzeyi sayesinde bu yeni lastiğin önceki modellere oranla kar üzerinde %5 daha iyi bir kontrol edilebilirliğe sahip olacağı söyleniyor. Daha üstün bir rijidite seviyesi ve daha iyi bir sırt bloğu hareketi sayesinde kuru zeminde bile kontrol edilebilirlik alanında %2 gibi ciddi bir artış sağlanmış durumda.  Performans artışları bunlarla sınırlı değil: Bunların yanı sıra, Continental, ağır frenlemeler sırasında sırt bloklarının kaymasını daha başarılı bir şekilde engelleyebilen eşi görülmemiş bir lastik profili sayesinde bu lastiğin %5 daha iyi bir frenleme kabiliyeti sergilediğini açıklıyor. Dolayısıyla lastik hem kuru hem de ıslak zeminde daha iyi bir frenleme sunuyor.

 

Continental yeni lastik lansmanı sırasında ürünlerin isimlerinde değişikliğe gittiğini de açıkladı. Artık yeni Continental ürünleri, isimlerinde "Conti" ifadesini taşımayacak. Dolayısıyla, WinterContact TS 850 P ve SUV versiyonu bu yeni isimlendirme sistemine sahip ilk iki Continental lastiği konumunda.