Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Continental WinterContact TS 860’ın Tanıtımı

Continental WinterContact TS 860’ın Tanıtımı

Yeni lastikler 18.12.2015, Julien Taillandier

Continental, en ünlü kış lastiği ContiWinterContact TS 850’nin yerini yeni bir modelin alacağını duyurdu. Continental ailesinin yeni üyesi WinterContact TS 860’ın tanıtımını aşağıda bulabilirsiniz.

Audi RS3 Continental lastiği testi Audi RS3 Continental lastiklerinin testi - Telif hakkı © : Continental

2012’de piyasaya sunulduğundan beri birçok defa övgülere boğulan TS 850 meşaleyi bir sonraki nesle devrederken Continental’ı büyük bir rekabet bekliyor. Şu ana kadar birçok karşılaştırma testinde zafer kazanan ve kış sürüşü kapasitesi her daim örnek gösterilen bu gamın, teknolojik ilerlemelerin kızıştırdığı rekabet ortamı nedeniyle bir yenilenme sürecine girmesi gerekiyordu. Continental markasının geliştiği teknolojik imkanlar ise TS 860’ın bu açığı kapatmasına olanak tanıdı.

Bu doğrultuda TS 860’ın bir önceki modeline oranla buz üzerinde daha etkili bir frenleme performansı ve kar üzerinde daha iyi bir kontrol edilebilirlik temin ettiği müjdeleniyor. Buna ek olarak özellikle yeni hamur bileşimi sayesinde enerji verimliliği ve kullanım ömründe de artış sağlanıyor. İlan edilen bu performans ilerlemelerinin gerçeği yansıtıp yansıtmadığını anlayabilmek için önümüzdeki aylarda gerçekleştirilecek olan ilk test ve deneme sonuçlarını beklememiz gerekiyor.

Kompakt araçlara ve sedanlara yönelik WinterContact TS 860, 2016 yılında 14 ile 17 inç arasında değişen 21 farklı boyutta satışa sunulacak. 2017 yılında ise bu ürün seçenekleri daha da genişletilecek.

Continental WinterContact TS 860Telif hakkı © : Continental