Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - ContiWinterContact TS 850: Orta gam kompakt araçlar ve sedanlar için kış lastiği

ContiWinterContact TS 850: Orta gam kompakt araçlar ve sedanlar için kış lastiği

Yeni lastikler 10.01.2013, rezulteo ekibi

Orta gam kompakt araçlara ve sedanlara yönelik bu lastik, hem güvenlik hem de verimlilik ve çevrecilik açısından bir önceki modeli ContiWinterContact TS 830'a oranla ciddi performans artışları müjdelemektedir.

ContiWinterContact TS 850 Telif hakkı © : Continental

Her geçen gün genişlemekte olan kış lastiği pazarı her sene çıtayı biraz daha yukarı taşıyan yeni modellere kavuşmaktadır. Continental da üstüne düşeni yapmaktadır. Bu lastik imalatçısı önümüzdeki haftalarda orta gam kompakt araçlar ile sedanlara yönelik kış lastiği ContiWinterContact TS 850'nin lansmanını gerçekleştirecektir; bu lastik ContiWinterContact TS 830'un yerini alacaktır. 

Continental, ContiWinterContact TS 850 lastiği ile kış koşullarına maruz kalan yollarda daha fazla kavrama, ıslak zeminde çok iyi bir sürüş performansı ve kısa frenleme mesafeleri, daha iyi bir kontrol edilebilirlik, daha yüksek bir kilometre ömrü performansı yanı sıra daha düşük bir yuvarlanma direnci taahhüt etmektedir. 

Bütün bu performans artışlarını sağlayabilmek için Continental mühendisleri özellikle diş yapısı ve lastik sırtındaki kılcal kanallar yanı sıra lastik yanaklarının yapısı üzerinde çalışmışlardır.

ContiWinterContact TS 850Telif hakkı © : Continental

Kış koşullarına tabi zeminler üzerinde daha iyi bir kavrama için daha fazla kavrama kenarı

Yeni ContiWinterContact TS 850'nin yönlü deseni kalkış ve frenleme için önem taşıyan ön kavrama kenarlarındaki %10'luk artış ve viraj almada önem taşıyan yan kavrama kenarlarındaki %20'lik artış sayesinde kar üzerinde daha iyi bir tutunma sağlar. Bunun yanı sıra, diş yapısı lastiğin performansını bütün kullanım ömrü boyunca koruyacak şekilde tasarlanmıştır.

Her türlü zeminde kontrol edilebilirliği arttıran kılcal kanallar

Bir diğer teknolojik yenilik kılcal kanalları ilgilendirmektedir. Lastik sırtının ortasına yerleştirilen sinüs dalgası şeklindeki kılcal kanallar karlı yollarda ve buzlanmış geçitlerde kavramayı arttırır. Omuz bloklarına çizgiler halinde dolanan kılcal kanallar virajlarda lastik sertliğini arttırarak aracın her türlü zeminde daha kolay kontrol edilmesini sağlar. 

%10 daha düşük yuvarlanma direnci

Continental aynı zamanda yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını sınırlandırmak amacıyla yeni kış lastiğinin yuvarlanma direncini de optimize etmiştir. Mühendisler bu amaçla lastik yanağının deformasyonunu düşürmek üzere bu bölgede kullanılan bileşenleri değiştirmişlerdir. Bu şekilde bir önceki modele oranla %10'luk bir performans artışı elde edilmiştir.

Ayrıca bakınız

>> ContiWinterContact TS 850'nin rakipleri
>> ContiWinterContact TS 850'nin ebatları