Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - CS7 Cooper: Küçük boyutlu araçlara yönelik yeni yaz lastiği

Cooper Tires: Şehir araçlarına yönelik yeni yaz lastiği, CS7

Yeni lastikler 01.02.2018, Yannick O'Conor

Amerikalı lastik üreticisi Cooper Tires şehir araçlarına ve orta boyuttaki otomobillere yönelik yeni yaz lastiği, CS7'yi yakında satışa sunacağını açıkladı.

Cooper CS7 profil Cooper Tires'in yeni yaz lastiği CS7 küçük ve orta boyuttaki şehir araçlarına yönelik - Telif hakkı © : Cooper Tires

Enerji tasarrufu ve uzun kullanım ömrü

Cooper Tires'ın CS2'nin devamı olarak tanıttığı yeni yaz lastiği, CS7 ismini taşıyor ve şehir araçları ile çok sayıda orta boyutlu otomobilde kullanılması hedefleniyor. Bu yeni nesil lastik Amerikalı lastik üreticisinin uzmanlığı ile çok sayıda yeni teknolojiyi bir araya getiriyor.

Bir önceki versiyonuna oranla maksimum ölçüde tasarruf sağlamak amacıyla geliştirilmiş olan CS7 yepyeni bir lastik sırtı tasarımına sahip. Profili ve diş yapısı derinliği aracın yükünü daha eşit bir şekilde dağıtmaya imkân sağlıyor ve yuvarlanma direncini düşürüyor. Cooper Tires'a göre bu yeni lastik daha geniş temas alanı sayesinde daha güçlü bir kavrama kabiliyetine ve daha düzenli bir aşınmaya sahip.

Üretici aynı zamanda çok sayıda boylamasına ve yanal kanala sahip silika hamur bileşimi sayesinde frenleme, çekiş ve yanal kavrama alanlarında iyi performans özellikleri vaat ediyor.

Cooper CS7 jantTelif hakkı © : Cooper Tires

 

Sessizlik gibisi yok!

Cooper Tires lastiğinin tüm rakiplerini geride bıraktığı alan ise yoldaki sessiz sürüş kapasitesi. Amerikalı lastik üreticisi lastiğin zemin ile teması sırasında oluşan titreşimleri ciddi oranda düşürmek üzere sırt kanalları arasında bulunan ve "amortisman bağlarından" oluşan bir teknoloji geliştirmiş. Avrupa Lastik Etiketleme Sistemi çerçevesinde lastik 68 dB'lik bir yuvarlanma gürültüsüne sahip olduğunu göstermiştir. Bu da lastiği kategorisinin en iyileri arasına sokuyor. Bu lastik aynı zamanda satışa sunulduğu tüm boyutlarda ıslak zeminde frenleme alanında B notunu, yuvarlanma direnci alanında boyuta bağlı olarak B ile E arasında değişen değerleri yakalamış durumda.

Çeşitler

Cooper CS7 yaz lastiği daha şimdiden 14 ile 15 inç arasındaki jant çapları için H veya T hız endekslerine sahip 30 farklı boyutta mevcut.