Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Cooper Zeon CS Sport, yüksek performans lastikleri kategorisinin yeni üyesi

Cooper Zeon CS Sport, yüksek performans lastikleri kategorisinin yeni üyesi

Yeni lastikler 14.10.2013, Berk

Cooper Tire yüksek performans lastikleri segmentini kesinlikle unutmuyor. Zeon CS Sport piyasadaki en iyi ürünler ile başabaş mücadele etmeye hazır.

Cooper Zeon CS Sport Cooper, Zeon CS Sport isimli yeni lastiği ile spor ve ultra yüksek performans lastikleri gamındaki yerini sağlamlaştırıyor - Telif hakkı © : Cooper

 

Ultra yüksek performans

Cooper Tire grubu yüksek performans lastiği segmentini kesinlikle unutmuyor. Bu Amerikalı lastik imalatçısının Avrupa şubesi, en sportif ürünlerinin yeni bir versiyonunu müşterilerinin beğenisine sundu. Son derece rekabetli bir segmentte saf dışı kalmamak adına yapılmış bir hamleye benziyor.

Yeni Zeon CS Sport, ultra yüksek performans lastikleri segmentinde Zeon 2XS'in yerini almaktadır. Bu segmentteki rakipleri arasında Pirelli Pzero'yu, Continental ContiSportContact 5'i ve Michelin Pilot Sport 3'ü sıralayabiliriz.

Cooper Zeon CS Sport lastiği testiTelif hakkı © : Cooper

Daha az yakıt tüketimi

Her yeni spor üründe olduğu gibi burada da belirtilen performans değerleri her alanda bir adım ileri taşınmış durumda. Bu ilerlemeye özellikle yakıt tüketiminde tanık olmaktayız. Aynı şekilde, lastiğin ses seviyesi performansını optimize etmek üzere geliştirilmiş Optinoise adındaki teknoloji sayesinde sürüş gürültüsünde bir düşüş ve dolayısıyla sürüş konforunda da bir artış gözlemlenmektedir.

 

Daha yüksek performans değerleri, yağmurda daha iyi sürüş

Sürüş konforundaki artış ve yakıt tüketimindeki düşüşün ötesinde Cooper tarafından ön plana çıkarılan özellik doğal olarak dinamik performans seviyelerindeki artışlardır. Zeon 2XS'e oranla Zeon CS Sport'un daha iyi bir yön hassasiyetine sahip olduğu da söyleniyor. Yanal denge de daha önce görülmemiş birkaç teknik çözüm sayesinde daha iyi bir seviyeye getirilmiş.

Cooper elçisi David CoulthardTelif hakkı © : Cooper
Lastik kuru zeminde daha iyi bir performans göstermekle beraber yağmur yemiş asfalt pist üzerinde de gayet başarılı. Bu alanda da Zeon CS Sport’un, bir önceki modeline oranla daha iyi sürüş özellikleri ortaya koyduğu söyleniyor. Markanın elçisi konumundaki eski pilot David Coulthard bu veriye vurgu yapıyor. Lastik imalatçılarının gittikçe daha kabiliyetli ürünler sunabilmek için büyük bir gayret içerisinde olduğu günümüzde ıslak zeminde iyi bir sürüş kabiliyeti bu kategoride mutlaka sahip olunması gereken özelliklerden biri haline gelmiş durumda.

 

17 ile 19 inç arası boyutlar, W'den Y'ye kadar çıkan hız endeksleri

Zeon SC Sport gamı üç farklı jant boyutunu kapsayacak: 17, 18 ve 19 inç. Hız endeksine gelecek olursak bu lastiği "X" veya "Y" hız endeksleri ile bulmamız mümkün olacak. Bu sayede sportif kullanıma yönelik oldukça geniş bir araç gamında kullanılabilecek. Son olarak, Zeon CS'in önümüzdeki sene başında (Ocak 2014) piyasaya sürüleceğini belirtmek isteriz.