Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Polonyalı markanın SUV'lere yönelik yeni kış lastiği Debica Frigo SUV2

Debica’dan yeni kış lastiği Frigo SUV2

Yeni lastikler 23.10.2018, Yannick O'Conor

Polonyalı lastik üreticisi Debica yeni Frigo SUV2 lastiğini tanıttı. Bu lastiğin kış mevsimindeki tüm sürüş şartlarına uyumlu olduğu belirtiliyor.

Debica Frigo SUV2 Debica Frigo SUV2 bütün kış mevsimi boyunca performans seviyesini korumayı vaat eden birçok yeniliğe sahip - Telif hakkı © : Debica

Yeni kış lastiği

Amerikalı lastik devi Goodyear'ın bir yan kuruluşu olan Debica, SUV piyasasına giriş yapıyor. Polonyalı lastik üreticisi tüm kış şartlarında performans vaat eden kış lastiği Frigo SUV2'yi tanıttı.

Lastik sırtı SUV'lerde kullanıma uyacak şekilde optimize edilmiş. Çok yönlü sırt tasarımı karı kavrayan yoğun çıkıntı ve kanallara sahip ve böylece bu tür yüzeylerde daha fazla kavrama temin ediyor. Daha geniş desen izi zeminde daha büyük bir temas alanı oluşturmasını sağlıyor ve Debica'ya göre özellikle buzlu yüzeylerde daha güçlü bir frenleme ortaya koyuyor.

V biçimindeki sırt merkezi lastik ile zemin arasındaki fazla suyu etkili bir şekilde tahliye etmek ve bu sayede suda kızaklama direncini artırmak üzere geliştirilmiş. Debica tarafından yeniden tasarlanan lastik yapısı ise yuvarlanma direncini ve dolayısıyla enerji kaybını düşürüyor.

Debica Avrupa'nın Pazarlama Müdürü Piotr Nagalski şunları söylüyor: "Mühendislerimiz Debica Frigo SUV2 üzerinde çalıştıkları sırada her şeyden önce makul bir fiyata ve iyi performans özelliklerine sahip bir lastik yaratmayı hedeflediler. Otomobil sürücüleri artık bütçelerini zorlamadan tüm kış şartlarında harika performans sunan bir lastik edinebilecek."

 

Çeşitler

Debica Frigo SUV2, markanın Frigo 2 ve Frigo HP2 lastiklerini içeren kış lastikleri ailesinin bir parçası oluyor. SUV'lere yönelik bu yeni kış lastiği sıkça kullanılan 3 farklı ebatta mevcut:

235/65 R17 108 H XL, 225/65 R17 106 H XL, 215/60 R17 96 H. Önümüzdeki aylarda 3 yeni ebat daha satışa sunulacak: 225/60 R17 103 V XL, 235/60 R18 107 H XL, 255/55 R18 109 H XL.