Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Dunlop Econodrive: Kamyonetler için güvenli ve ekonomik bir lastik

Dunlop Econodrive: Kamyonetler için güvenli ve ekonomik bir lastik

Yeni lastikler 20.12.2012

Hafif ticari araçlara yönelik Dunlop Econodrive yakıt tasarrufu, sağlamlık, uzun kullanım ömrü ve sürüş konforunu bir araya getirir. Esnafları ve kurumsal araç filosu sorumlularını cezbedecek özelliklere sahiptir.

Dunlop Econodrive Telif hakkı © : All Rights Reserved

İşletme masraflarının düşürülmesi bütün hafif ticari araç sahiplerini ilgilendiren önemli bir mevzudur. Bu durum hem esnaflar hem de şirket filosu yöneticileri için geçerlidir. Bu yeni lastik ile Dunlop beklentilere yanıt vermek istemiştir. Bir önceki modeline oranla enerji açısından daha tasarruflu, daha sağlam ve daha konforlu olan Econodrive, her zaman daha fazlasını isteyen sürücülerin ihtiyaçlarına yanıt vermek üzere tasarlanmıştır.

Yuvarlanma direnci

Dunlop Econodrive birçok yeniliği bünyesinde barındırır. Bu yenilikler arasında yeni bir karkas hattı tasarımı, lastik yanakları üzerinde hamur takviyesi (0,5 mm ile 1 mm arası) ve daha yüksek katmanlar bulunmaktadır. Bu teknolojilerin yanı sıra çelik kemerler arasında ısınmayı önleyen bir bileşen yuvarlanma direncini düşürmeye yardımcı olur. Aynı şekilde yeni karbon/silika hamur bileşimi de profil sertliğini ve kilometre ömrünü arttırır.

Dunlop, bu teknolojiler sayesinde  yuvarlanma direncini Econodrive'ın bir önceki modeli LT 30’a oranla %20 düşürdüğünü belirtmiş ve bu yeni lastik sayesinde yaklaşık 600 TL'lik bir yakıt tasarrufu sağlandığını tespit etmiştir (Karşılaştırma 205/65R16C 103/101T boyutundaki lastikler ile donatılmış ve ortalama 8,2 lt/100 km yakıt tüketen bir Volkswagen T5 ile gerçekleştirilmiştir).

Konfor ve Kullanım Ömrü

Dunlop Econodrive aynı zamanda desen izinin üzerindeki basıncın eşit bir şekilde dağıtılması ve yanal ve boylamasına kuvvetlerin iletimini kolaylaştıran daha sert kemerler sayesinde iyi bir yol tutuşu sunar. Bunun yanı sıra, karkasın ve kalın lastik yanaklarının takviyesi lastiğin sertliğini arttırır. Bu yenilikler sayesinde Dunlop kullanım ömrünü  %47 arttırdığını ifade etmektedir (205/65R16C107/105T boyutu için LT 30'a oranla).

Islak yol sürüşü

4 hatlı lastik sırtı ıslak yolda iyi bir kavrama sunar. Merkezi çevresel kanal ve yanal kanallar suyu etkili bir şekilde dağıtarak suda kızaklama riskini düşürür.

Çeşitler

Dunlop Econodrive 175/65R14C'den 215/55R16C'ye kadar 34 farklı referans boyutta mevcuttur.

Ayrıca bakınız:

>> Dunlop Econodrive: Fiyatlar
>> Dunlop Econodrive: Rakipler
>> Dunlop Econodrive: Ebatlar