Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Dunlop Sport Maxx RT 2’nin SUV versiyonunu tanıtıyor

Dunlop, Sport Maxx RT 2 lastiğinin SUV versiyonunu çıkarıyor

Yeni lastikler 13.04.2018, Yannick O'Conor

Lastik üreticisi Dunlop, Sport Maxx RT 2 lastiğinin SUV tipi araçlara yönelik yeni versiyonunu tanıttı.

Dunlop Sport Maxx RT 2 SUV Dunlop Sport Maxx RT2 SUV, Porsche Cayenne gibi birçok araç için satışa sunulacak - Telif hakkı © : Dunlop

SUV çılgınlığı durmak bilmiyor

Avrupa’da satılan her üç lastikten birinin SUV lastiği olduğu şu dönemde lastik üreticileri bu segmente yönelik ürün yelpazelerini genişletiyorlar. Goodyear, bu doğrultuda Eagle F1 Asymmetric 3 lastiğinin SUV versiyonunu çıkarmıştı. Şimdi de Dunlop, Sport Maxx RT 2 SUV lastiği ile bu furyaya katılıyor. Spor performans nitelikleri ile tanınan bu lastik Porsche Cayenne, Audi A8 ve Volkswagen Tiguan gibi güçlü ve genelde daha ağır araçlar için yüksek performans özellikleri sunacak.

 

Daha iyi performans özellikleri

Dunlop mühendisleri, bu spor lastiği SUV’lerin teknik özelliklerine uyarlamak için ciddi bir çalışma gerçekleştirdiler. Bu çerçevede lastik sırtı motorun kuvvetini zemine eşit bir şekilde yayabilmek için daha geniş bir temas alanına sahip. Bu özellik virajlardaki tutunma kabiliyetini de arttırıyor ve yüksek hızda daha iyi bir sürüş deneyimi sunuyor. Çekiş gücünü arttıran bir reçinenin eklenmesiyle hamur bileşimi de değiştirilmiş. Dunlop’a  göre bu yeni bileşim yol üzerinde daha fazla sürtünme oluşturarak lastiğin kavrama gücünü arttırıyor. Goodyear Dunlop Avrupa’nın Pazarlama Müdürü Mike Rytokoski’ye göre bu yenilikler üreticinin yarış dünyasındaki başarısının bir ürünü: “Dunlop’un otomobil yarışlarındaki başarılı deneyimi ultra yüksek performans lastiklerinin tasarlanmasında avantaj sağlıyor. Otomobil sporu, azami miktarda veri elde etmeyi ve en deneyimli pilotlardan geri bildirim almayı sağlayan ve bu sayede yeniliklerin sınırını zorlayan mükemmel bir test ortamı sunuyor.”

Dunlop Sport Maxx RT 2 SUV profilTelif hakkı © : Dunlop

Çeşitler

Dunlop Sport Maxx RT 2 SUV, 17 ile 21 inç arasındaki jant çapları için 23 farklı ebatta mevcut.