Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Dunlop Sport Maxx RT2 yakında satışa sunulacak

Dunlop Sport Maxx RT2 yakında satışa sunulacak

Yeni lastikler 15.03.2016, Julien Taillandier

Spor lastikleri segmentinde Dunlop Sport Maxx RT özellikle kuru asfalttaki performansı açısından kusursuz bir üne sahiptir. Yerini alacak ikinci versiyonu daha da iyisini başarmalıdır.

Sport Maxx RT2: Dunlop'un ultra yüksek performanslı lastiği Dunlop "RT" ultra yüksek performanslı lastiğinin yerine doğrudan yarış dünyasından alınan Sport Maxx RT2'yi koydu. - Telif hakkı © : Dunlop 2016

Pilot Sport 4, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, Continental Sport Contact 6'dan sonra, ultra yüksek performanslı lastiklerini değiştirme sırası Dunlop'tadır.

"RT" otomobil sporları amatörlerinin yakından tanıdığı bir lastiktir. Hassas, katı bir lastik olmak üzere geliştirilen "RT" en çok işleve sahip ürün değildir ama sportif açıdan mükemmeldir.

Lansmanı sırasında deneme imkânını bulduğumuz bu lastik hassasiyeti ve dinamik potansiyeliyle bizi kendine hayran bırakmıştı. Dört yıllık hizmetten sonra onun yerini Sport Maxx RT2 alacaktır.

Dunlop Sport Maxx RT2 Telif hakkı © : Dunlop 2016

Bu yeni lastik, doğrudan rekabetten ve özellikle de Nürburgring 24 saat yarışlarından doğan bir teknolojiyle önemli bir ürün olarak görünüyor. Dunlop etkiye ve sürüş keyfine büyük önem vermeyi vaat etmiştir.

Dünyanın en yüksek performanslı turistik araçlardan biri olan Radical RXC Turbo'da bu lastiğin tercih edilmesi kesinlikle bir rastlantı değildir.

Sport Maxx RT2 ile ilgili tam bir test için, çok yakında www.rezulteo-lastik.com.tr sitesinde buluşmak üzere.