Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Dunlop Winter Response 2: Kompakt otomobiller için yeni kış lastiği

Dunlop Winter Response 2: Kompakt otomobiller için yeni kış lastiği

Yeni lastikler 18.10.2013, Hakan

Dunlop, şehir araçlarına ve kompakt otomobillere yönelik olarak yeni bir kış lastiği sunuyor. Bu lastiğin daha yüksek bir verimliliğe sahip olduğu söyleniyor.

Dunlop Winter Response 2'nin yol performansı Şehir araçlarına ve kompakt otomobillere yönelik kış lastiği Dunlop Winter Response 2 frenleme ve viraj performansı açısından bir adım önde! - Telif hakkı © : Dunlop

Giriş gam kış lastikleri

Adından da anlaşılabileceği gibi Winter Response 2, Winter Response'un yeni modeli olarak Dunlop'un kış lastikleri gamında yerini alıyor. Bu lastik ile imalatçının amacı, bir önceki modelde olduğu gibi SP Winter Sport 4D'ye ek olarak giriş gam kış lastiklerine yeni bir ürünün dahil edilmesi: Winter Response 2'nin A, B ve C segmenti kompakt otomobillerde kullanılması hedefleniyor.

 

Daha iyi frenleme

Beklenildiği gibi Dunlop, bu lastiğin bir önceki modelden daha ileride olduğunu belirtiyor. Açıklanan bu ilerlemeler arasında özellikle hem ıslak, hem buzlu hem de karlı zeminde daha kısa frenleme mesafelerinin elde edilmesi bulunuyor. Örneğin, Winter Response 2, lastik sırtının merkez bölgesindeki özel blok fizyonomisi sayesinde daha geniş bir temas yüzeyine sahip. Bu teknik özellik hem kar üzerindeki frenlemeler sırasında hem de hızlanma sırasında daha iyi bir tutunma kabiliyeti sunuyor.

 

Daha iyi viraj performansı

 Winter Response 2 ile sunulan ilerlemeler yalnızca düz çizgi üzerinde sürüşle sınırlı değil. Lastiğin omuz alanları virajlarda oluşan merkezkaç kuvvetini daha iyi kaldıran 45 derecelik kılcal kanallara sahip. Dolayısıyla kar ve buz ile kaplı yollar da dahil olmak üzere virajlardaki yol tutuşu bu özel tasarım sayesinde arttırılmıştır. Yine bu doğrultuda lastik sırtının merkez bölgesinde yer alan bloklar özel fizyonomileri sayesinde karı yakalar ve lastik sırtı merkezindeki temas yüzeyini arttırır. Lastik üzerindeki yoğun kılcal kanallar karı dişler ve ıslak yolda su birikintisini kırar. Lastiğin bu koşullardaki dinamik performans özellikleri de bir adım ileri taşınmıştır.

Dunlop Winter Response 2 bu kışın ilk aylarından itibaren 14 ile 15 inç arasında değişen tekerlere yönelik olarak 22 farklı boyutta mevcut olacak.