Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - EuroAllSeason AS200: Falken'in ilk dört mevsim lastiği

EuroAllSeason AS200: Falken'in ilk dört mevsim lastiği

Yeni lastikler 03.06.2013, Berk

Spor lastikleri ile ünlü Falken, dört mevsim lastiği pazarına giriyor. Bir taraftan yuvarlanma gürültüsünü ve kullanım ömrünü optimize ettiğini belirten Falken aynı zamanda lastiğin kuru, nemli ve karlı zeminlerde güvenilir sürüş özellikleri sunması için performans dengesi üzerinde çalıştığını söylüyor. EuroAllSeason AS200, M+S ve 3PMSF kış lastiği işaretlemelerine sahip. 2013 Temmuzundan itibaren 27 farklı boyutta piyasaya sürülecek.

Falken EuroAllSeason AS200 Falken EuroAllSeason AS200: Avrupa pazarına yönelik dört mevsim lastiği - Telif hakkı © : Falken

EuroAllSeason AS200 ile Falken Avrupa'da henüz çok gelişmemiş olan dört mevsim lastiği pazarına giriyor. Ancak satın alım gücünün düştüğü düşünülürse bu pazarda bir patlama yaşanabilir. Son derece değişken hava şartları ile karşılaşılabilen ılıman iklime sahip bölgelere uygun dört mevsim lastiği iki farklı lastik takımının satın alınmasına gerek bırakmıyor. Masraflarını düşürmeyi amaçlayan bir tüketici için ilgi çekici bir faktör. Ancak bu amaçla performanstan verilen ödünün dengeli olması lazım.

 

EuroAllSeason AS200, Falken tarafından lansmanı gerçekleştirilen ilk dört mevsim lastiği. İmalatçısına göre bu lastik "Avrupa pazarının karmaşık gereksinimlerine yanıt verecek şekilde özel olarak tasarlanmıştır". Bu lastiğin kuru, nemli, karlı, her türlü zeminde güvenilir sürüş özellikleri sunduğu ve aynı zamanda optimize edilmiş bir yuvarlanma gürültüsüne ve kullanım ömrüne sahip olduğu söyleniyor.

 

Her türlü hava koşulunda güvenlik

Dört adet geniş ve derin boylamasına kanal ile yanal kılcal kanallar yol yüzeyindeki suyu hızlı bir şekilde tahliye eder ve suda kızaklama riskini düşürür. Yoğun miktarda silika ve stiren içeren yeni kauçuk bileşeni sayesinde ıslak yollarda kontrol edilebilirlik sağlanır.

AS200'ün yanağında Avrupa mevzuatına uygun M+S  etiketi ve kış koşullarında iyi bir çekiş garantisi sunan dağ fonu üzerinde kar tanesi sembolü (3PMSF) bulunur.


Akustik konfor

Kauçuk bileşeni ve lastik sırtının diş yapısı üzerinde gerçekleştirilen çalışma ile  yuvarlanma gürültüsü düşürülmüştür (Etiketleme kriterlerine göre 73 dB'lik bir değer elde edilmiştir).


Kullanım ömrü

Kilometre ömrünü arttırmak amacıyla AS200'de yavaş yayılımlı bir eskime önleyici madde kullanılmaktadır. Bu madde lastik sırtını bütün lastik ömrü boyunca zarar verici etkenlerden korur (sıcaklık değişimleri, UV ışınları, vs).


Çeşitler

Falken EuroAllSeason AS200, 2013 Temmuzundan itibaren 14 ile 17 inç arası 27 farklı boyutta distribütörlerde mevcut olacaktır.