Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Falken Azenis FK510: Yağmurdan korkmayan UHP lastik

Falken Azenis FK510: Yağmurdan korkmayan UHP lastik

Yeni lastikler 22.03.2016, Alexandre Lenoir

Falken'in ultra yüksek performanslı lastiklerinin sonuncusu, Azenis FK510 2012 yılından beri bu ürün kategorisini işgal eden FK453'ün yerini aldı.

Falken Azenis FK510'u çıkardı Falken'in ultra yüksek performanslı lastiği ıslak zeminde performansını iyileştiren yeniliklerden yararlanıyor - Telif hakkı © : Falken-2016

Üst gam pazarına yönelik olarak tasarlanan bu lastik, ince su tabakasını bir dalgakıranın dalgaları kıyıya ulaşmadan önce kırdığı gibi kırarak, kılcal kanallı bloklarının suda kızaklamayı önlenmekte çok etkili olduğu nemli zemindeki performansı nedeniyle şimdiden dikkatleri üzerine çekmiştir. Viraj alınırken, yine bu kılcal kanallar optimum yön tutma kabiliyeti için temas yüzeyinin optimize edilmesini sağlar. 

Sabit basınç

Lastik motifi onu geliştiren mühendislere göre lastik basıncının tekdüze hale getirilmesinde de rol oynamaktadır. ACP (Adaptative Constant Pressure, veya Uyarlanabilir Sabit Basınç) adı verilen bu tertibat, koşullar ne olursa olsun kontrol edilebilirliğin, dinamizmin ve optimum frenleme etkisinin muhafaza edilmesini garanti ederek, lastiğin içindeki havanın her durumda ideal bir şekilde dağıtılmasını sağlamaktadır.

Lastik sırtında hamur bileşenini oluşturan Nano 4D teknolojisi lastiğin etkisine zarar vermeden ve frenleme mesafelerini kısaltarak, kanallara ve yanaklara konforun iyileştirilmesini sağlayan bir esneklik vermektedir.

Falken Azenis FK510, 2016 ilkbaharında 17 ila 20 inç arasında değişen on ebatta ve Y vites indeksiyle satışa sunulacaktır. Diğer ebatlar daha sonra sunulacaktır.

Falken Azenis FK510Telif hakkı © : Falken-2016