Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Falken, Sincera SN832 Ecorun'un lansmanını gerçekleştiriyor

Falken, Sincera SN832 Ecorun'un lansmanını gerçekleştiriyor

Yeni lastikler 06.04.2014, Tan

Japon markası Falken, doğrudan yeni bir süper bilgisayar yardımıyla geliştirdiği düşük dirençli yeni bir lastiği otomobil kullanıcılarına sunuyor.

Falken Sincera SN832 Ecorun Nanoteknolojilerden esinlenilerek oluşturulan düşük dirençli ve yüksek performanslı lastik, Falken Sincera SN832 Ecorun - Telif hakkı © : Falken

Süper bilgisayar ile simülasyon

Lastik imalatçıları artık yeni gamlar geliştirdiklerinde nanoteknoloji kaynaklı süreçlerden de faydalanıyorlar. Japon imalatçı Falken ise lastik geliştirme çalışmalarında daha ileriye gidebilmek için bir süper bilgisayar kullanarak bir ilke imza atmaya karar verdi. Japon hükümetine ait olan ve esasında iklimsel tahminlere yönelik simülasyonlar gerçekleştirmek amacıyla tasarlanan bu süper bilgisayarın lastik içerisindeki bileşenlerin daha yakından incelenmesine olanak sağladığı belirtiliyor. Dolayısıyla, Falken doğrudan 4D Nano Design programı çerçevesine giren ve yeni Sincera SN832 Ecorun'un geliştirilmesine imkan tanıyan bu makineyi kullanmaktan kıvanç duyuyor.

 

Her alanda daha iyi

Falken Sincera SN832 EcorunTelif hakkı © : Falken
Sincera SN832 Ecorun, birçok önemli performans özelliği açısından bir önceki modeli SN828'in en azından kağıt üzerinde bir adım önüne geçen düşük dirençli yeni bir lastiktir. Örneğin Falken, yerini aldığı lastikten %22 daha düşük bir yuvarlanma direncinin söz konusu olduğunu ve frenleme mesafelerinin %27 oranında düşürüldüğünü açıklıyor. Bu da yeni model lastiğin etiketinde ıslak zeminde frenleme alanında "A" notunu görmemizi sağlıyor.

Bu yeni imkanlar sayesinde Falken tarafından gerçekleştirilen araştırmalar dinamik sürüş özelliklerini ciddi ölçüde geliştiren yeni bir hamur bileşiminin ve eşsiz bir profilin ortaya konulmasına katkıda bulundu. Yanal suda kızaklama seviyesi eski modelden %32 daha az bir seviyeye düşürüldü. Önümüzdeki ilkbaharda otomobil sürücülerine sunulacak olan Sincera SN832 Ecorun gamı, T hız endeksine sahip 13 inç ile 15 inç arasında değişen 19 farklı boyutta mevcut olacak.