Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Yeni yaz lastiği Falken Ziex ZE310 Ecorun - rezulteo

Falken yaz gamına Ziex ZE310 Ecorun isimli yeni bir lastik katıyor

Yeni lastikler 23.10.2017, Yannick O'Conor

Japon lastik üreticisi Falken yeni yaz lastiği Ziex ZE310 Ecorun'u tanıttı. Bu model, 2018 baharında Ziex ZE914 Ecorun'un yerini alacak.

Falken Ziex ZE310 Ecorun Falken, aşınmayı ve kavramayı optimize etmek üzere 2 farklı sırt deseni sunuyor. - Telif hakkı © : Falken

Ziex Ecorun gamı yeniden doğuyor

"Konfor arayışında olan ve çok amaçlı kullanım gerçekleştiren sürücülere yönelik" bir lastik. Ziex ZE310 Ecorun isimli yeni lastiği ile Falken'ın hedefi bu. Japon üreticinin uluslararası bir fuarda tanıttığı bu en son ürünü, farklı bağımsız test kuruluşlarından olumlu değerlendirmeler elde eden Ziex ZE914 Ecorun'un yerini alacak

2 farklı sırt deseni tasarımı mevcut olacak

14 ile 18 inç arasındaki jant çapları için sunulacak olan Falken Ziex ZE310 Ecorun'un 2 farklı versiyonu satışa çıkarılacak. Eni 195 mm'ye kadar çıkan boyutlar için lastik sırtında 3 çevresel kanal bulunuyorken 205 mm'den yukarı modellerde bundan 4 adet mevcut. Bu özellikle sayesinde üretici, lastiğin özelliklerini gamın bütün versiyonlarında aynı şekilde koruyabiliyor. Bu doğrultuda 3 kanallı lastik sırtı bir taraftan sırt rijitliğini optimize ederken diğer taraftan lastiğin zemin üzerindeki temas alanını arttırıyor. 4 kanallı yapı ise su tahliyesini kolaylaştırarak suda kızaklama riskini düşürüyor.

Falken, Ziex ZE310 Ecorun'da aynı zamanda "Adaptive Constant Pressure" (sürekli olarak zemine uyum sağlama) teknolojisini kullanıyor. Bu yenilik sayesinde lastik sırtı aracın ağırlığını eşit şekilde dağıtan bir yapıya sahip. Bunun sonucunda lastik daha iyi bir yön dengesi ve daha düzgün aşınma sergiliyor. 

Falken mühendisleri tarafından geliştirilen “Nano 4D” hamur bileşimi Ziex ZE310 Ecorun'da da kullanılıyor. Bu teknoloji lastiğin kullanım ömrünü bir önceki modeline oranla %30 arttırıyor. 

Avrupa Lastik Etiketleme Sistemi çerçevesinde Ziex ZE310 Ecorun bütün boyutlarda ıslak zeminde frenleme alanında maksimum A notunu, yuvarlanma direnci alanında ise C ile E arasında değişen notlar elde ederek büyük beğeni topluyor.

Çeşitler

 

Falken Ziex ZE310 Ecorun, 2018 ilkbaharında 14 ile 18 inç arasındaki 40 farklı boyutta mevcut olacak. 2018 yılı boyunca da 58 ilave boyutun satışa çıkarılması planlanıyor.