Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Firestone Multiseason, şehir araçlarına yönelik bir dört mevsim lastiği

Firestone Multiseason, şehir araçlarına yönelik bir dört mevsim lastiği

Yeni lastikler 04.05.2015, Julien

Firestone markası, yeni bir dört mevsim lastiği ile piyasaya güçlü bir geri dönüş yapıyor: Multiseason, markanın yeni iddialarını tasvir eden bir ürün.

Firestone Multiseason Multiseason lastiğinin çok amaçlı sırt deseni su tahliyesini kolaylaştırarak suda kızaklamayı azaltıyor - Telif hakkı © : Firestone

1998'den beri Bridgestone grubuna ait olan Firestone piyasaya geri dönüşünü tam da zamanın trendlerine uygun bir ürün ile yapıyor.

Pirelli, Nokian, Michelin... Önde gelen lastik üreticileri hem yaz, hem de kış mevsiminde, her türlü şartta sürüş gerçekleştirebilen çok amaçlı ürünlerin tüketicilere sunulmasına yoğunlaşıyor.

Multiseason bunun klasik bir örneği ve Orta Avrupa'nın soğuk, sıcak, yağmur, kar gibi değişken hava şartlarına sahip bölgelerinde sürüş gerçekleştiren otomobil sahiplerine yönelik.

Nano-ProTech teknolojisini kullanan hamur bileşimi harika bir güvenlik seviyesi sunan ve özellikle de su tahliyesini kolaylaştırarak suda kızaklamayı düşüren bir tasarıma sahip.

Her ne kadar kış şartlarında yüksek performans özelliklerinin göstergesi olan 3PMSF işaretlemesine sahip olmasa da Multiseason, M+S (çamur+kar) işaretlemesini taşıyor. Bu da lastiğin nadiren de olsa kar üzerinde sürüş gerçekleştirebileceği anlamına geliyor.

Firestone Multiseason diş yapısıTelif hakkı © : Firestone

Hedef kompakt otomobiller

Bu yeni Firestone lastiği şehir araçları ve kompakt otomobiller için geliştiriliyor. 13 inç ile 16 inç arasında değişen boyutlarda mevcut olan bu model özellikle şehir sürüşüne ve karma kullanıma yönelik.

Multiseason 2015 yazından itibaren piyasada satışa sunulacak.