Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Firestone, SUV tipi kompakt araç lastiği Destination HP'nin lansmanını gerçekleştiriyor

Firestone, SUV tipi kompakt araç lastiği Destination HP'nin lansmanını gerçekleştiriyor

Yeni lastikler 04.08.2014, Deniz

Bridgestone Grubu'na ait Firestone, performans özelliklerini bolca övdüğü yeni bir lastik ile SUV tipi kompakt araç lastiği segmentine odaklanıyor.

Firestone Destination HP kamp alanında Firestone, SUV tipi kompakt araçlara adanmış heyecan dolu bir lastik sunuyor - Telif hakkı © : Firestone

Geleceği son derece parlak bir segment

Firestone Destination HPTelif hakkı © : Firestone
Otomobil dünyasında aile aracı sedanlar veya minivanlar gibi bazı "geleneksel" segmentler son on, on beş yıldır hızla küçülüyor. Piyasa değişiyor ve son birkaç yıldır yeni kategorilerde ciddi bir genişleme yaşanıyor. Dolayısıyla söz konusu bu segmentler bütün otomobil üreticilerinin ve birçok müşterinin ilgisini çekiyor. Şu sıralar moda, SUV tipi kompakt araçlar. Nissan Qashqai, Volkswagen Tiguan veya Ford Kuga gibi otomobillerin ve bir alt kategoriden Nissan Juke, Renault Captur ve Peugeot 2008 gibi modellerin dahil olduğu bu araç segmenti çok güzel satış rakamları yakalıyor.  Firestone'un Destination HP  isimli yeni lastiği de tam olarak bu türden otomobillerde yedek lastik olarak kullanılmaya yönelik.

 

Daha yüksek performans özellikleri

Firestone bu ürünle son derece gurur duyuyor gibi görünüyor ve bu lastiğin kategorisindeki en yüksek performans özelliklerine sahip olduğunu söylüyor. Firestone, "%35 daha uzun" bir kullanım ömrü ile özellikle bu lastiğin dayanıklılığına vurgu yapıyor. Üstelik dayanıklılık alanında elde edilen bu performans artışının diğer parametrelerde düşüş yaratmadığı belirtiliyor. Bu lastiğin aynı zamanda zorunlu etiketleme uygulaması açısından kategorisindeki en güçlü ürünler arasında olduğu ve nemli zeminde frenleme alanında "B" notunu elde ettiği açıklanıyor. Enerji verimliliği de lastik imalatçısı tarafından ön plana çıkarılan özelliklerden biri zira söz konusu lastik Avrupa Lastik Etiketleme Sistemi çerçevesinde bu alanda C ile E arasında değişen notlara sahip.

Islak zemin testi Firestone Destination HPTelif hakkı © : Firestone

Destination HP isimli bu yeni lastik on farklı boyutta mevcut ve 16 ile 17 inçlik çaplara sahip jantlara uygundur.

Ayrıca bakınız 

>> Firestone Destination HP: Fiyatlar
>> Firestone Destination HP: Rakipler
>> Firestone Destination HP: Boyutlar