Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Firestone yeni kış lastiğini müşterilerinin beğenisine sunuyor: Winterhawk 3

Firestone yeni kış lastiğini müşterilerinin beğenisine sunuyor: Winterhawk 3

Yeni lastikler 26.09.2013, Tan

Firestone kış hazırlıklarına başladı bile. Winterhawk 2 yerini yeni Winterhawk 3'e bırakıyor. Beklenildiği gibi, açıklanan performans özellikleri bir önceki modelin de ötesinde.

Firestone Winterhawk 3 Firestone optimize edilmiş performans özelliklerine sahip yeni lastiğinin kış lastikleri piyasasına gireceğini ilan etti. Bu lastiğin adı Winterhawk 3 - Telif hakkı © : Firestone

Sıcaklıkların düşmeye başladığı şu sıralar kış hazırlıklarını yapmak ve  gerekli ekipmanlara sahip olduğumuzdan emin olmak için iyi bir zamanlama. Firestone bir kış lastiğinin piyasaya sunulması için bu anı seçerek son derece iyi bir karar aldı. Ne de olsa yılın en soğuk dönemlerinin başlamasına yalnızca birkaç ay kaldı.

Bridgestone grubuna ait olan bu Amerikan lastik imalatçısı şu ana kadar kılcal kanallı yedek kış lastiği rolünü Winterhawk 2 Evo'ya veriyordu. Bu görev artık dikkate değer tüm alanlarda daha verimli bir performans gösterdiği açıklanan Winterhawk 3'ün.

 

Firestone Winterhawk 3 diş yapısıTelif hakkı © : Firestone

Lastik sırtı derinlemesine yeniden tasarlanmış olup daha çok sayıda sırt bloğu içermektedir. Kılcal kanalların yapısı ise bünyesindeki yeni teknolojik özellikler sayesinde ciddi bir verimlilik artışı sağlamaktadır. Bu durum özellikle toz halindeki kar ve sıkışmış kar üzerindeki çekiş performansında görülebilir. Bu şartlarda %9 daha iyi bir çekiş elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. Buz üzerindeki kavrama performansının da daha yüksek olacağı söyleniyor.

Lastik sırtının bu yeni tasarımı sayesinde lastik bir önceki modeline göre %10 daha fazla su ve kar tahliyesi sağlayabilmektedir. Ancak Winterhawk 3 en net performans artışını aşınma konusunda göstermektedir: Firestone'a göre bu lastiğin kilometre ömrü Winterhawk 2 Evo'dan %30 daha uzun olacak.

Aynı zamanda %6 daha hafif olan bu lastiğin enerji verimliliği de %2 arttırılmış. Ses seviyesinin ise daha da düşürüldüğü belirtiliyor. Winterhawk 3 daha şimdiden 13 farklı boyutta mevcut. 2015'e kadar 51 farklı boyutun sunulacağı düşünüldüğünde bu lastik gamının ciddi ölçüde büyüyeceği netlik kazanmakta.