Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - GEOLANDAR H/T G056: Yokohama'nın SUV tipi araçlara yönelik yeni yol lastiği

GEOLANDAR H/T G056: Yokohama'nın SUV tipi araçlara yönelik yeni yol lastiği

Yeni lastikler 20.04.2015, Alexandre Lenoir

Avrupa pazarı için tasarlanan bu yeni SUV lastiği ile Japon lastik imalatçısı şehir içinde ve uzun mesafede kullanılan 4x4'leri hedefliyor.

Yokohama Geolandar H/T G056 Yokohama'nın SUV tipi araçlara yönelik lastik gamının yeni üyesi GEOLANDAR H/T G056'nın sırt deseni - Telif hakkı © : Yokohama

 

Avrupa pazarının mevzuat ve iklim açısından gerekliliklerini dikkate alan Yokohama, Geolandar gamı içerisinde bu yeni lastiği tasarladı.

1996'da yaratılan Geolandar lastikleri ciddi bir yükseliş gösteren SUV VE 4x4 pazarı için özel olarak geliştiriliyor. Yani yoğun olarak şehir ortamında ve uzun mesafede sürüş gerçekleştiren ancak alışılmışın dışında bir şeyler denemek isteyen sürücülere yönelik. Bu doğrultuda tasarruf, sürüş konforu ve kullanım ömrü Geolandar H/T G056 lastiğinin geliştirilmesi sırasında ön plana alınan kriterler arasında.
Hamur kimyasında portakal yağı kullanan Yokohama, lastiğe daha iyi bir kavrama kabiliyeti ve nemli yolda üstün bir frenleme güvenliği kazandırıyor.
Buna ek olarak Geolandar H/T G056'nın sırt deseni tasarımı dış yuvarlanma gürültüsünün düşürülmesine ve dolayısıyla sürücü konforunu arttırmaya ve çevre gürültüsünü azaltmaya olanak tanıyor.

Geolandar H/T G056, 2015 yazında 15 inç ile 20 inç arasında değişen 25 farklı boyutta mevcut olacak.