Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 yakında piyasaya çıkıyor

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 yakında piyasaya çıkıyor

Yeni lastikler 11.01.2016, Julien Taillandier

Eagle F1 Asymmetric, spor lastiği segmentinde hakkıyla elde ettiği reddedilemez bir üne sahiptir. Çok sayıda prestijli spor araçta orijinal ekipman olarak kullanılan Asymmetric 2 kariyerinin sonuna yaklaşıyor. Onun yerini alacak olan yeni model ise çok yakında alıcıya çıkacak.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 Telif hakkı © : Goodyear 2016

Eagle F1 Asymmetric 2 spor lastikleri dünyasında özel bir yere sahiptir. Her ne kadar bu segmentte çoğu zaman kuru zemin üzerindeki saf performans verimi öncelikli olsa da, Goodyear her daim bu lastiğin çok amaçlı kullanımını ve her türlü durumda güvenliğini ön plana koymuştur.

Genel olarak homojen özelliklere sahip olması sayesinde çok sayıda lastik karşılaştırmasında zaferi elde etmiş ve birçok spor otomobilde (Porsche 911, Maserati Quattroporte, Clio 4 RS, Ferrari California vs.) trafik sürüşü için onaylanmıştı.

Bu nedenle Eagle F1 Asymmetric 3'ün lansmanı Goodyear markası için son derece önemli ama aynı zamanda birçok otomobil sürücüsü tarafından da merakla bekleniyor.

Hedefler aynı

Önceki modelleri gibi Asymmetric 3 de ciddi ölçüde geliştirilen performans özellikleri sunarak UHP (Ultra Yüksek Performans) lastiği segmentinde ön sıralara oynamayı hedefliyor.

Goodyear bu lastikte kullanılmaya başlanılan farklı teknolojiler ile birlikte özellikle kuru ve ıslak zemin üzerindeki tutunmayı, frenlemeyi ve reaktiviteyi arttıran daha üstün bir hamur bileşimi geliştirdiğini belirtiyor.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 piyasaya 2016 Ocağında sunulmakta olup Mart ayına kadar 41 farklı boyutu (17 ile 20 inç arası) piyasaya sürülecek.

Michelin Pilot Sport 4 lastiğinin bu yeni rakibini kapsamlı ve detaylı bir şekilde test etme şansını çok yakında yakalayacağız.

Call to action Eagle F1 Asymmetric 3 Telif hakkı © : Rezulteo