Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Goodyear Efficient Grip Performance: BA etiketine sahip binek otomobil lastiği

Goodyear Efficient Grip Performance: BA etiketine sahip binek otomobil lastiği

Yeni lastikler 23.04.2013, Berk

Goodyear'ın Efficient Grip gamının binek otomobillere yönelik yeni lastiği mükemmel performans değerlerine sahip olduğunu gösteren bir etikete sahip. Islak zeminde kavrama açısından A notunu, yuvarlanma direnci, yakıt tasarrufu ve CO2 emisyonları açısından ise B notunu elde etmiştir. 39 boyutta mevcut olan bu lastik kompakt araçlara uygun olduğu kadar sedanlara ve aile araçlarına da uygundur.

Goodyear EfficientGrip Performance Goodyear EfficientGrip Performance lastik - Telif hakkı © : Goodyear

Goodyear yaz lastiği gamlarına çeki düzen vermeyi kararlaştırdı. Bu marka müşterilerine küçük şehir araçlarından SUV tipi araçlara kadar her türlü otomobil için artık yalnızca EfficientGrip gamını sunacak. Bu gam Excellence, Eagle NCT5 ve Duragrip gibi eski gamların yerini alacak. Goodyear kış lastikleri için de UltraGrip gamında aynı işlemi gerçekleştirecek.

2002'de EfficientGrip SUV lastiğinin lansmanını gerçekleştiren Goodyear yüksek performans binek araç lastiği EfficientGrip Performance'ın ve şehir aracı lastiği EfficientGrip Compact'ın tanıtımını gerçekleştirmek için Cenevre Otomobil Fuar'ını seçti. Bu üç modeli ile Goodyear artık Avrupa'da kullanılan başlıca otomobil segmentlerini kapsayan eksiksiz bir yaz lastiği gamı sunmakta.

Goodyear Efficient Grip Performance'ın sunum videosu

 

Kompakt araçlar, sedanlar ve aile araçları için yaz lastiği

EfficientGrip Performance otomobil piyasasının en dinamik segmentlerini donatmayı hedeflemektedir: Kompakt araçlar (BMW 1 Serisi, Audi A3), sedanlar (Citroën DS4, BMW 3 Serisi) ve aile araçları (VW Passat, Audi A4). Goodyear bütün performans değerlerini yükseltmiş, özellikle Lastik Etiketleme Mevzuatı'nın dikkate aldığı hususlarda ilerleme kaydetmiştir. Bu doğrultuda EfficientGrip Performance ıslak zeminde kavrama açısından A (boyutlara göre A ile B arasında değişmekte) ve yuvarlanma direnci açısından B (boyutlara göre B ile C arasında değişmekte) notunu elde etmiştir. Etiketlemede dikkate alınan üçüncü kriter olan yuvarlanma gürültüsü bu lastiğin ait olduğu boyut gamı içerisinde piyasada mevcut olan en düşük değerlerden biridir (boyutlara göre 67 ile 70 dB arasında değişmekte).

EfficientGrip Performance 39 farklı boyutta mevcuttur.

 

Düşük yuvarlanma direnci ve ıslak zeminde üstün kavrama

Goodyear EfficientGrip Performance lastikTelif hakkı © : Goodyear

 

EfficientGrip Performance'ın sırt bölgesi, hamur bileşimi ve karkası üzerinde özel olarak çalışılmıştır. Sonuç: Lastik etiketlemesi kriterlerinde çok yüksek bir başarının yanı sıra yüksek bir güvenlik seviyesi ve iyi bir enerji verimliliği.

EfficientGrip Performance devrim niteliğinde beş yeni özelliğe sahip:

  • Lastiğin düzgün ve homojen bir şekilde aşınmasını sağlayan, bütün lastik ömrü boyunca dengeli performansını koruyan ve düşük bir yuvarlanma direnci temin eden WearControl teknolojisi.
  • Düşük bir yuvarlanma direnci ve dolayısıyla daha az yakıt tüketimi sağlamakla beraber ıslak zeminde kavramayı arttıran eşi görülmemiş bir hamur bileşimi.
  • Bütün lastik yüzeyindeki sıcaklık artışını sınırlandıran ısınma önleyici bir kuşak.
  • Temas yüzeyi frenleme sırasında artan 3 boyutlu sırt hamur bloklarına sahip ActiveBraking teknolojisi. Bu teknoloji desen izini arttırmakta, dolayısıyla frenleme mesafelerini düşürmektedir.
  • Lastiğin ses seviyesini optimize etmeye yönelik özel sırt bloğu dizilimi ve ince omuz kanalları.