Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Hankook Dynapro HP2: Üst sınıf SUV tipi araçlara yönelik yaz lastiği

Hankook Dynapro HP2: Üst sınıf SUV tipi araçlara yönelik yaz lastiği

Yeni lastikler 28.05.2013, Hakan

Hankook, sportif ve lüks SUV tipi araçlara yönelik uzun yol yaz lastiği Dynapro HP2'yi piyasa sürdü . Konfor ve güvenliği bir araya getiren bu lastik yuvarlanma direnci (yakıt tüketimi), akustik konfor ve ıslak zeminde yol tutuşu açısından yüksek performans değerleri sunuyor.

Hankook Dynapro HP2 Hankook Dynapro HP2: Üst gam SUV tipi araçlara yönelik yüksek performans yaz lastiği - Telif hakkı © : Hankook

Dynapro HP2 temel olarak uzun yol kullanımına yönelik olarak, dört çeker araçlar için tasarlanmış bir yüksek performans yaz lastiğidir. Bu lastik sportif ve lüks SUV tipi araç (Mercedes ML 350BMW X5 …) sürücülerini hedefliyor. Bu yeni lastik ile Hankook güvenli ve konforlu bir sürüş vaat ediyor. Bu Koreli lastik imalatçısına göre Dynapro HP2 hareket kabiliyeti, sürüş hassasiyeti, düşük yuvarlanma direnci, yüksek akustik konfor ve ıslak yolda mükemmel performans değerleri temin ediyor.

Islak zeminde yol tutuşu

Hankook Dynapro HP2 : 4 adet boylamasına kanalTelif hakkı © : Hankook
Güvenlik alanında özel bir dikkat sarf edilmiştir. Lastik sırtı tasarımının ve hamur bileşiminin optimizasyonu sayesinde ıslak yolda yol tutuşu açısından Dynapro HP'ye oranla % 8 artış kaydedilmiştir. Bu artış, suyu daha hızlı tahliye eden ve suda kızaklama riskini bu ölçüde düşüren dört adet boylamasına kanalın ve dış bloklar üzerindeki kılcal kanalların optimizasyonu ile elde edilmiştir.

 

Denge ve sürüş hassasiyeti

Hankook Dynapro HP2 - merkez hattıTelif hakkı © : Hankook
Genişletilen ve yapısı güçlendirilen lastik sırtı kuru zeminde frenleme kapasitesini Dynapro HP'ye oranla % 4 düşürmenin yanı sıra yüksek hızda bile daha iyi bir kontrol edilebilirlik temin ediyor. Bu sonuç, dört adet boylamasına kanala sahip sağlam merkez hattı ile elde edilmiştir. Bu yapı sayesinde hem düz yolda hem de virajlarda sürüş hassasiyeti arttırılmıştır. Bunun yanı sıra, genişletilmiş desen izi ve daha iyi basınç dağılımı sayesinde Dynapro HP2'nin kullanım ömrü arttırılmıştır.

 

Yuvarlanma direnci ve akustik konfor

Güvenlik ve kontrol edilebilirlik alanındaki performans değerlerinin yanı sıra Hankook Dynapro HP2 SUV tipi araç segmentinin yeni gereksinimlerini başarıyla karşılıyor: Düşük bir yuvarlanma direnci ve kayda değer bir akustik konfor temin etmektedir. Bu şekilde, omuz bloklarının kılcal kanalları üzerinde gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde yuvarlanma gürültüsü Dynapro HP'ye oranla % 4 düşürülmüştür. Yakıt tüketimini doğrudan etkileyen yuvarlanma direncinin optimizasyonu ise bilhassa yeni % 100 silika hamur bileşiminin ürünüdür.

Çeşitler

Hankook Dynapro HP2 hem fabrika çıkışı araçlarda hem de lastik değişimi sırasında kullanılmak üzere geliştirilmiştir. T, H ve V sınıfı hız göstergelerinde 40 serisi ile 50 serisi arasındaki temel boyutlarda mevcuttur. Ciddi yük kapasitesi nedeniyle referans lastiklerin çoğu XL işaretlemesine sahiptir. 


Ayrıca bakınız :
>> Hankook Dynapro HP 2: Boyutlar
>> Hankook Dynapro HP 2: Fiyatlar
>> Hankook Dynapro HP 2: Rakipler