Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Hankook, SUV tipi araçlara yönelik yüksek performans lastiği Ventus S1 evo2 SUV'yi sunuyor

Hankook, SUV tipi araçlara yönelik yüksek performans lastiği Ventus S1 evo2 SUV'yi sunuyor

Yeni lastikler 30.10.2013, Berk

Koreli lastik imalatçısı Hankook, SUV tipi araçlara yönelik yeni bir yüksek performans lastiğini müşterilerinin beğenisine sunuyor. Bu lastik 17 inçten 22 inçe uzanan çaplarda 30 farklı boyutta mevcut olacak.

Hankook Ventus S1 Evo2 SUV Hankook, sportif SUV tipi modellere yönelik Ultra Yüksek Performans lastikleri gamını yeni Ventus S1 Evo 2 SUV ile genişletiyor - Telif hakkı © : Hankook

Ventus S1 evo2'nin izinde

Ventus S1 Evo2 SUV isimli bu yeni lastikVentus S1 Evo2 ile aynı tasarım felsefesine sahip olmakla beraber özellikle SUV tipi araçlara odaklanır. Buna piyasadaki en sportif SUV'ler de dahil. Hankook bu lastik ile kullanım konforundan ödün vermeksizin mümkün olan en iyi sürüş özelliklerini temin etmeyi amaçlıyor. Söz konusu bu denge zaten bu kategorideki bütün lastik imalatçıları için kaçınılmaz hale gelmiş durumda.

 

Yeni silika bileşeni

Ventus S1 evo2 SUV'nin yapısında değişikliğe gidilmiş olup son derece olumlu katkılar sağlayan yeni bir silika bileşen kullanılmıştır: Bu sayede ıslak zemindeki sürüş özellikleri, özellikle çekiş kabiliyeti daha iyi bir seviyeye çıkarılmıştır. Islak zeminde frenleme açısından da ilerleme kaydedilmiş olup durma mesafeleri aşağı çekilmiştir. Bu yeni hamur bileşimi aynı zamanda aşınmaya karşı direnci arttırarak kullanım ömrü yönünden de fayda sağlar.

Hankook Ventus S1 Evo2 SUV yapıTelif hakkı © : Hankook

Daha iyi ısınma direnci

Lastik sırtı üzerindeki kanallar artık tabanlarına sabitlenmiş kanatçıklara sahip ve bu kanatçıklar yoğun kullanım sırasında ısıyı daha başarılı bir şekilde düşürür. Bu özellik aynı zamanda lastiğin yoğun bir dinamizm ile kullanımı sırasında dahi sürüş özelliklerini daha iyi bir seviyeye çıkarır ve lastiğin kontrolü açısından optimal bir tecrübe sağlar.

 

Daha fazla temas alanı

Bunların yanı sıra Hankook, bu yeni Ventus S1 evo2 SUV lastiğinin yol üzerinde daha fazla temas alanına sahip olduğunu belirtiyor. Lastik sırtının özel tasarımı sayesinde arttırılmış bu temas alanı yüksek hızda bile viraja giriş sırasında büyük bir hassasiyet sunmaya devam eder. Islak zeminde bile bu büyük temas yüzeyi su basıncını daha iyi bir şekilde dağıtarak suda kızaklama riskini düşürür.

Ventus S1 evo2 SUV, 2014 ilkbaharından itibaren çapı 17 inç ile 22 inç arasında, sırt genişliği ise 225 ile 315 arasında değişen 30 farklı boyutta mevcut olacak.