Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Hankook Ventus Prime3: Konforlu uzlaşma

Hankook Ventus Prime3: Konforlu uzlaşma

Yeni lastikler 21.03.2016, Alexandre Lenoir

Performans çoğu zaman konforun feda edilmesini gerektirir. Üretici Hankook, özel olarak Avrupa pazarı için tasarlanan yeni yazlık Ventus Prime3 lastiğiyle çevreye mümkün olduğunca saygılı olarak her iki koşulu da yerine getirebileceğini kanıtlamayı ummaktadır.

Sedan'a takılan Hankook Ventus Prime3 Kompaktlara ve aile tipi sedanlara uygun olan, Hankook'un Ventus Prime3'ı frenleme ve kontrol edilebilirlik kabiliyeti açısından çok sayıda ilerleme sunuyor. - Telif hakkı © : Hankook 2016

Hem kompaktlara hem de aile sedanlarına uygun, 15 ila 18 inç arasındaki 53 ebatta (hız indeksi H, V, W ve Y) satışa sunulan Ventus Prime3 yerini aldığı lastik nesline göre çok sayıda ilerleme içermektedir.

Dört büyük akışkan tahliye oluğuna ilave edilen yeni bir hamur karışımı, örneğin ıslak zeminde frenleme performansının yüzde 8'e varan oranlarda iyileştirilmesini ve suda kızaklama riskinin azaltılmasını sağlar.

Lastik sırtının asimetrik tasarımı kuru zeminde, temas alanının yüzde 10 oranında artırılmasını sağlıyor, omuzlardaki sertlik konusunda yürütülen çalışma ise kontrol edilebilirliği ve virajda yol tutuşunu iyileştiriyor.

Kuru zeminde frenleme ise bir önceki nesle kıyasla yüzde 3 ilerleme kaydetmiştir. Öte yandan, lastik sırtında kullanılan ve ana maddesi polimer olan hamur bileşiminin kimyasal yapısı Kore'li üreticiye göre dayanıklılığı yüzde 9 oranında iyileştirmeyi sağlıyor. Son olarak, rulman gürültüsünü hem yeni lastikte, hem de aşınma göstergelerine ulaşıldığında büyük ölçüde azaltmak için, bu konuda özel bir çaba sarf edilmiştir.

Lastik üreticisi Hankook'un Avrupa, Macaristan'daki fabrikasında üretilen Ventus Prime3 şimdiden satışa sunulmuştur.

Hankook Ventus Prime3Telif hakkı © : Hankook 2016