Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Hankook Winter i*cept RS2, Frankfurt'ta sunulan yeni kış lastiği

Hankook Winter i*cept RS2, Frankfurt'ta sunulan yeni kış lastiği

Yeni lastikler 28.09.2015, Julien Taillandier

Lastik üreticisi Hankook, Frankfurt Otomobil Fuarı çerçevesinde yeni kış lastiği Winter i*cept RS2'yi sundu. Düşük kavrama sağlayan zeminlerde sıradışı bir tutunma kabiliyeti sergilediği belirtilen bu lastik ara gam kış lastikleri arasında ciddi bir alternatif olacağa benziyor.

Hankook Winter i*cept RS2 Frankfurt Otomobil Fuarı'nda Hankook yeni kış lastiği Winter i*cept RS2'yi sundu - Telif hakkı © : Hankook

Winter i*cept RS2, Hankook'un yeni nesil kış lastikleri arasında yer alıyor. Koreli imalatçı bu lastiği şehir aracı ve kompakt otomobil sahiplerine yönelik bir perspektif ile geliştirdi. "Dağ" veya" kış" kategorisindeki bu lastik, Orta ve Batı Avrupa'ya hâkim olan orta dereceli kış koşullarına uygundur.

 

Çok amaçlı bir kullanımı hedefleyen teknoloji

Genelde bu tür lastiklerde olduğu gibi çok amaçlı bir kullanım, geliştirme gayretlerinin kalbinde yer alıyor. Nitekim i*cept RS2 asfaltın yanı sıra kar, çamur ve yağmur ile yüzleşmek üzere tasarlandı. Ancak bir dört mevsim lastiğinin söz konusu olduğu düşünülmesin. Teknik özelliklerinden de anlaşılabileceği gibi gerçek bir kış lastiğinden bahsediyoruz:

  • Düşük sıcaklıklara direnç göstermek üzere tasarlanan hamuru kavramayı kolaylaştırmak üzere esnekliğini koruyor.
  • Lastik sırtının V biçimindeki profili karlı zeminde hareket kabiliyeti sağlamak üzere geliştirilmiş olup hamur sırt bloklarının tasarımı ve yerleşimi şartlar gerektirdiğinde lastiğe denge ve rijitlik kazandırıyor.

Bunun yanı sıra Hankook suyun, karın ve çamurun optimal bir şekilde tahliye edilmesini sağlayan ve dolayısıyla her türlü zeminde iyi bir güvenlik seviyesi temin eden kanallar geliştirdiğini belirtiyor. 

 

Çeşitler 

Winter i*cept RS2 daha şimdiden 14 ile 17 inç arasında değişen boyutlarda mevcut. Hâlihazırda satın alabileceğiniz bu lastiklerin sırt genişlikleri 165 ve 225, yanak yükseklikleri ise 45 ve 75 arasında değişiyor. Lastik, H ve T hız endeksleri ile satışa sunulacak.

Ürün imalatı ise Avrupa'da, imalatçının Macaristan fabrikasında gerçekleştiriliyor.