Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Hankook yeni çok amaçlı spor lastiği Ventus V12 evo2'yi tanıtıyor

Hankook yeni çok amaçlı spor lastiği Ventus V12 evo2'yi tanıtıyor

Yeni lastikler 21.10.2013, Tan

SUV tipi spor araçlara yönelik Ventus S1 evo2 SUV'ye ek olarak Hankook performans, konfor ve yakıt tüketimi açısından ideal bir denge hedefleyen yeni Ventus V12 evo2 lastiğini tanıtıyor.

Hankook Ventus V12 Evo2 Performans özellikleri bir adım ileri taşınan Hankook Ventus V12 evo2 sportif bir sürüşe yönelik olarak tasarlanmıştır - Telif hakkı © : Hankook

Daha üstün dinamik performans özellikleri

Sportif kullanıma yönelik bir lastik için dinamik performans özellikleri doğal olarak öncelik teşkil eder. Ventus V12 evo2, bünyesinde barındırdığı ilgi çekici teknik yenilikler sayesinde bu konuda daha yüksek bir kapasite vaat ediyor.  Yüksek yoğunluklu karkas, sportif sürüş açısından faydalı bir özellik olan rijiditeyi arttırır. Lastik sırtı üzerindeki kanalların tabanına sabitlenen kanatçıklar ise ısının daha iyi dağıtılmasını ve lastiğin uyumlu performans özelliklerinin uzun vadede korunmasını sağlar.

 

Islak zeminde daha iyi performanslar

Hankook ayrıca ıslak zeminde sürüş özellikleri açısından da daha iyi sonuçların elde edildiğini belirtiyor. Lastik sırtının merkez bölgesinden ana kanallara, bütün su tahliye sistemleri gözden geçirilmiş. Dolayısıyla ıslak zeminde daha iyi bir güvenliğin sağlandığı ve suda kızaklama riskinin düşürüldüğü söyleniyor. Yeni Ventus S1 evo2 SUV'de olduğu gibi lastiğin yeni hamur bileşimi aynı zamanda hem kuru hem de ıslak zeminde frenleme mesafelerini aşağı çekmeyi sağlıyor.

Hankook Ventus V12 Evo2 lastik sırtıTelif hakkı © : Hankook

Daha az gürültü

Ventus V12 evo2'nin gürültü seviyesini azaltmak üzere tasarlanan beş katlı yapısı sayesinde daha düşük bir ses seviyesine sahip olacağı açıklanıyor. 3 boyutlu sırt blokları da ses seviyesinin düşürülmesine katkıda bulunur ve bunun yanı sıra virajlarda üstün bir tutunma sağlar.

 

Daha düşük yuvarlanma direnci

Düşük bir yakıt tüketimi, piyasaya yeni sunulan lastikler için kaçınılmaz bir özellik haline geldi. Ventus V12 evo2 de bir istisna teşkil etmiyor. Eşi benzeri olmayan stiren polimer bileşen, yuvarlanma direncini düşürerek yakıt tüketiminin azaltılmasını sağlıyor.

Ventus V12 evo2, 2014 ilkbaharından itibaren piyasaya sunulacak olup 16 ile 19 inç arası çap boyutlarında ve 195 ile 255 arası lastik sırtlarıyla mevcut olacak.