Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Kleber Citilander, SUV tipi araçlara yönelik bir dört mevsim lastiği

Kleber Citilander, SUV tipi araçlara yönelik bir dört mevsim lastiği

Yeni lastikler 02.10.2015, Julien Taillandier

Kleber markası, çok amaçlı kullanıma odaklanan Citilander modeli ile piyasaya görkemli bir geri dönüş yapıyor. Bu ürün değişken şartlarda sürüş gerçekleştiren otomobil sahiplerini hedefliyor.

Kleber Citilander, SUV tipi araçlara yönelik dört mevsim lastiği SUV tipi araçlara yönelik dört mevsim lastiği Kleber Citilander son derece geniş bir kullanım amacı sunuyor - Telif hakkı © : Kleber

Citilander SUV tipi araçlar ve CrossOver'lar için tasarlanmış bir lastiktir. Çoğunlukla asfalt üzerinde bir kullanıma yönelik bu model zaman zaman off-road bir sürüş de gerçekleştirebiliyor.

Bunu ise gündelik kullanım sırasında karşılaşılan darbeleri kolayca emmek üzere içerisinde bulundurduğu yapısal desteklere borçlu. Buna ek olarak lastik sırtı optimal bir çok amaçlı kullanım sunmak üzere geliştirilmiş. Nitekim geniş kanallar suyun optimal bir şekilde tahliye edilmesini, yanal kanallar ise her türlü zemin kaplaması üzerinde başarılı bir çekiş sergilenmesini sağlıyor.

Çok amaçlı kullanım performansı, M+S işaretlemesi ile kış koşullarındaki sürüş kabiliyeti ise 3PMSF onayı ile kanıtlanıyor. 

Bunun yanı sıra Kleber düzgün bir aşınmaya olanak tanıyan diş derinliği ve asimetrik deseni sayesinde mükemmel bir kullanım ömrü vaat ediyor.

Çeşitler

Kleber Citilander'ın lansmanı kısa bir süre önce 245 40R19 boyutuyla gerçekleştirildi. Lastiğin diğer versiyonları ise yakında piyasaya sürülecek.