Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Kumho, Solus HA31 ve WinterCraft WP51'i sunuyor

Kumho, Solus HA31 ve WinterCraft WP51'i sunuyor

Yeni lastikler 24.06.2014, Can

Koreli lastik markası Kumho kısa bir süre önce Essen Lastik Fuarı çerçevesinde biri "dört mevsim" kullanımına, diğeri ise kış mevsimine yönelik iki yeni lastik ürününü bizlere tanıttı.

Kumho Solus HA31 Kumho, Essen Lastik Fuarı'nda iki yeni ürününü tanıttı: Dört mevsim lastiği Solus HA31 ve kış lastiği WinterCraft WP51 - Telif hakkı © : Kumho

Solus HA31, dört mevsim

Kumho Solus HA31Telif hakkı © : Kumho
Yeni Solus HA31, Güney Koreli Kumho'nun dört mevsim lastikleri kategorisindeki en son imalatı. Birçok alanda bir önceki modelinden daha üstün olduğu belirtilen bu ürün, yine bir yaz lastiğinin sürüş performansı ile bir kış lastiğinin buz ve kar üzerinde sahip olması gereken hareket kabiliyeti arasında uzlaşım sağlama prensibine uyuyor. Örneğin ıslak zeminde yol tutuşu açısından bu lastik hareket sırasında su tahliyesi sağlamak üzere optimize edilmiş bir profile sahip. Bunun yanı sıra kar üzerinde hareket kabiliyetine yönelik olarak lastik yapısının belirli kısımlarına özel bir önem gösterilmiş. Yakıt tüketimi ve yön dengesi özelliklerinde de benzer ilerlemeler kaydedilmiş. Lastiğin boyutlarına gelecek olursak 13 inç ile 16 inç arasında çaplara sahip en az 35 farklı boyuttan oluşan bir gam mevcut. 

 

WinterCraft WP51, kış mevsimi için

Kumho WinterCraft WP51Telif hakkı © : Kumho
Kumho, bir önceki modeline oranla daha iyi performans özelliklerine sahip olduğu belirtilen WinterCraft WP51 isimli yeni ürünü ile kış lastikleri kategorisini hedefliyor. Her yeni modelde olduğu gibi imalatçı bu yeni ürün ile her türlü yol kaplaması üzerinde ve her türlü iklim şartında daha iyi bir enerji verimliliği (tüketimi) ve daha saf performans özellikleri vaat ediyor. Lastik sırtı daha rijit bir yapıya sahip. Su tahliye kapasitesi de arttırılmış durumda ve yeni sırt bloğu tasarımı daha iyi bir yanal rijiditeye imkan tanıyor. 18 farklı boyutta mevcut olan WinterCraft WP51, 14 inç ile 16 inç arasında değişen çaplara sahiptir.