Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Michelin Latitude Alpin 2: teknoloji

Michelin Latitude Alpin 2: teknoloji

Yeni lastikler 26.01.2013

Michelin Latitude Alpin 2, Pilot Alpin 4 ile aynı yeniliklerden faydalanmaktadır. Her ikisi de derin kesimlere sahip bir lastik sırtı (StabiliGrip kılcal kanallar) ile düşük sıcaklıklarda esnek yapıya sahip bir hamur bileşimini (Helio Compound 3D) bir araya getiren Ridge-n-Flex teknolojisinden yararlanmaktadır.

Michelin Latitude Alpin 2 Telif hakkı © : Michelin

%75 daha fazla kılcal kanal

Lastik sırtı tasarımı bir kış lastiğinin performans değerlerinde kritik bir role sahiptir. Latitude Alpin'in lastik sırtı ise kar ve buz üzerindeki çekiş ve frenleme performanslarını optimize etmeye yönelik özel bir çalışmanın sonucudur.  Bu sayede, bir önceki modeline oranla kavrama kenarları %40, kılcal kanallar ise %75 oranında arttırılmıştır.

Yeni Latitude Alpin'in bir diğer artısı:  Stabiligrip kılcal kanallar. 3 boyutlu olarak tasarlanan kılcal kanallar klasik kılcal kanallara oranla daha derindir ve değişken açılar ile lastiğe yerleştirilmişlerdir. Buradaki amaç aracın dönüş açısı ne olursa olsun optimal bir çekiş sunmaktır. StabiliGrip kılcal kanallar su birikintisini dağıtmaya ve sırt bloklarına sertlik vermeye olanak sağlar.

Son olarak kesintisiz merkez hattı SUV tipi araçların tork değerini optimal bir şekilde yola aktarmaya imkan verir


Helio Compound 3G bileşimi

Hamur bileşimi bir kış lastiğinin performans değerlerinde kritik bir etkiye sahiptir. Lastik hamuru düşük sıcaklıklarda esnek kaldığı sürece daha yüksek performans değerleri elde edilir. Bu sonuca ulaşmak amacıyla Michelin, Helio Compound 3G adını verdiği ve silika ile ayçiçek yağı bazlı bir hamur geliştirmiştir.

Ayrıca bakınız

>> Michelin Latitude Alpin 2: ebatlar
>> Michelin Latitude Alpin 2: rezulteo testi
>> Michelin Latitude Alpin 2: performans