Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Michelin Latitude Alpin 2: Yüksek performanslı SUV tipi araçlara yönelik kış lastiği

Michelin Latitude Alpin 2: Yüksek performanslı SUV tipi araçlara yönelik kış lastiği

Yeni lastikler 25.01.2013

Pilot Alpin 4 ile aynı anda tanıtılan Michelin Latitude Alpin 2 yüksek performanslı 4x4'lere ve SUV tipi araçlara yönelik bir kış lastiğidir. Pilot Alpin 4 ile aynı teknolojik yeniliklere sahip olan Michelin Latitude Alpin 2 her türlü zeminde hareket kabiliyeti ve güvenlik taahhüt ediyor. Harika bir Range Rover Evoque'un direksiyonuna geçerek Letonya'da Riga yakınlarında bu lastiği test etme şansını yakaladık.

Michelin Latitude Alpin 2 Telif hakkı © : Michelin

2007 yılında lansmanı gerçekleştirilen ünlü Latitude Alpin'in yeni modeli Latitude Alpin 2 yüksek performanslı 4x4'lere ve SUV tipi araçlara yönelik bir kış lastiğidir. Her türlü durumda güven verici sürüş özellikleri, genel anlamda sağlamlığı ve darbelere karşı dayanıklılığı nedeniyle bu kategorideki araçlar için ideal bir seçimdir.

Her türlü zeminde güvenlik

Latitude Alpin 2 aşağıdaki alanlarda yüksek performans vaat etmektedir:

  • Güvenlik: Frenleme, virajda kavrama kabiliyeti;
  • Hareket kabiliyeti: Kaygan zeminlerde üstün hareket kabiliyeti;
  • Sürüş hakimiyeti: Şerit değişimi, her türlü zeminde üstün sürüş özellikleri.
  • Bütün bunların yanı sıra Michelin'in her daim güçlü yönü olan uzun kullanım ömrü.

Bu performans artıları Michelin tarafından Almanya, Fransa, Rusya, İsveç ve Kanada'da 4.000'den fazla kişi nezdinde gerçekleştirilen bir araştırma ile danışılan otomobil sürücülerinin beklentilerini yansıtmaktadır. Bu özellikler aynı zamanda sürüş güvenliğine büyük bir önem veren otomobil üreticilerinin taleplerine de yanıt vermektedir.

Michelin Latitude Alpin 2'nin performans değerleri

Michelin bu yeni lastiğinin test işlemini bağımsız bir kuruluş olan TÜV SÜD'e emanet etmiştir. Testler 2011 Kasımında Avrupa pazarında satın alınan 235/65 R 17 H boyutundaki lastikler üzerinde gerçekleştirilmiştir. Bu testler hakkındaki başlıca bilgileri aşağıdaki adreste bulabilirsiniz:

Güvenlik. Michelin Latitude Alpin 2 başlıca rakiplerine oranla karlı yolda 2 metre daha kısa frenleme mesafesine, buzlu yolda ise 4 metre daha kısa frenleme mesafesine sahiptir (50 km/saat'ten tamamen duruncaya kadar ölçülen değerlerin ortalaması).

Sürüş hakimiyeti. Latitude Alpin 2 kar üzerinde ve buzlu yolda sürüş sırasında başlıca rakiplerine oranla daha iyi  bir virajda kavrama performansı sergiliyor.

Hareket kabiliyeti. Latitude Alpin 2 kar ve buz üzerinde başlıca rakiplerinden daha üstün bir çekiş sağlar.

Michelin LA2 lastiğinin Range Rover Evoque üzerinde testiTelif hakkı © : Michelin

Michelin Latitude Alpin 2'nin rakipleri

Ayrıca bakınız

>> Michelin Latitude Alpin 2: teknoloji
>> Michelin Latitude Alpin 2: ebatlar
>> Michelin Latitude Alpin 2: rezulteo testi