Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Michelin Latitude Sport 3, premium SUV'lere yönelik yaz lastiği

Michelin Latitude Sport 3, premium SUV'lere yönelik yaz lastiği

Yeni lastikler 03.05.2014, Can

Michelin, sportif eğilimli premium SUV'lere yönelik bir yaz lastiği olarak Latitude Sport 3'ü müşterilerinin beğenisine sunuyor.

Michelin Latitude Sport 3, Porsche Macan'ı donatıyor Michelin, SUV'ler için ıslak zeminde yüksek bir frenleme performansı sunan yeni Latitude Sport 3 lastiğini sunuyor - Telif hakkı © : Porsche

Porsche Macan ve diğerleri

Michelin Latitude Sport 3Telif hakkı © : Michelin

Michelin gamının SUV'lere yönelik en yeni yaz lastiği modeli olan Latitude Sport 3 öncelikle dinamik sürüş özellikleri sergileyen yüksek araç modellerini hedefliyor. Bu lastiği özellikle premium markalar piyasasındaki Audi Q5 ve BMW X3 gibi modellere rakip çıkan ve Cayenne'in yeni kardeşi konumundaki Porsche Macan'ın bazı versiyonlarında orijinal ekipman olarak görebiliyoruz. Bu lastik, Primacy gibi düşük yakıt tüketimi sağlayan bir lastik ile Pilot Sport 3 gibi bir yüksek performans lastiği arasında bir profile sahip. Tabi ki bir önceki modeline oranla tüm sürüş özelliklerinde, özellikle de ıslak zeminde 2,70 metrelik daha kısa bir durma mesafesi ile frenleme alanında daha başarılı olduğu belirtiliyor. Ayrıca bu lastiğin neredeyse bütün boyutlarında ıslak zeminde frenleme konusunda "A" etiket notuna sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

 

2014'ten itibaren birçok ebatta mevcut

Porsche Macan premium ve sportif SUVTelif hakkı © : Porsche
Geçen yılın sonunda sunulan Latitude Sport 3 artık oldukça geniş bir ebat yelpazesinde mevcut ve premium SUV piyasasında sıkça karşılaşılan hemen hemen tüm boyutlarda bulunabiliyor. Bu lastiğin 235/65 R17 ile 295/35 R21 arasında değişen toplam 43 farklı versiyonu satışta. Eminiz ki yakında bu lastiği kategorideki diğer birçok modelde görebileceğiz. Bunu söylerken özellikle Audi Q5, BMW X3, Mercedes GLK ve Volkswagen Touareg gibi modeller aklımıza gelior.