Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Michelin Pilot Alpin 4: Sedan ve coupé karoserli sportif araçlara yönelik yüksek performans kış lastiği

Michelin Pilot Alpin 4: Sedan ve coupé karoserli sportif araçlara yönelik yüksek performans kış lastiği

Yeni lastikler 12.12.2012

Michelin'in sportif lastik gamına eklediği yeni kış lastiği Pilot Alpin 4 daha fazla güvenlik, hakimiyet ve hareket kabiliyeti vaat etmektedir. Tamamen baştan tasarlanmış lastik sırtı, 3 boyutlu kılcal kanallar, yeni hamur bileşimi: Michelin, en iyi performans dengesini sunabilmek için bütün uzmanlığını seferber etmiştir. Porsche 911 ve Mercedes E 63 AMG araçları ile bu lastiği Letonya'nın buzlu pistlerinde test etme şansını yakaladık.

Michelin Pilot Alpin 4 lastik Telif hakkı © : Michelin

Pilot Alpin 3'ün yeni modeli Pilot Alpin 4, Michelin'in sportif gamına ait bir yüksek performans kış lastiğidir. Güçlü bir motora sahip olan ve her türlü zemin şartında (kuru, nemli, karlı veya buzlu) kusursuz bir zemin temasına ihtiyaç duyan sedan ve coupé karoserli sportif araçlara yöneliktir.


Her türlü durumda güvenlik

Pilot Alpin 4 aşağıdaki alanlarda yüksek performans vaat etmektedir.

  • Güvenlik: frenleme, virajda kavrama kabiliyeti;
  • Hareket kabiliyeti: kaygan zeminlerde üstün hareket kabiliyeti;
  • Sürüş hakimiyeti: şerit değişimi, her türlü zeminde üstün sürüş özellikleri.
  • Bütün bunların yanı sıra Michelin'in her daim güçlü yönü uzun kullanım ömrü.

Bu performans artıları Michelin tarafından Almanya, Fransa, Rusya, İsveç ve Kanada'da 4.000'den fazla kişi nezdinde gerçekleştirilen bir araştırma ile danışılan otomobil sürücülerinin beklentilerini yansıtmaktadır. Bu özellikler aynı zamanda sürüş güvenliğine büyük bir önem veren otomobil üreticilerinin taleplerine de yanıt vermektedir.


Michelin Pilot Alpin 4'ün performans özellikleri

Michelin bu yeni lastiğinin test işlemini bağımsız bir kuruluş olan  TÜV SÜD'e emanet etmiştir. Testler 2011 Kasımı'nda Avrupa pazarında satın alınan 245/40 R 18 V boyutundaki lastikler üzerinde gerçekleştirilmiştir. Bu testler hakkındaki başlıca bilgileri aşağıdaki adreste bulabilirsiniz:

Güvenlik. Michelin Pilot Alpin 4 başlıca rakiplerine oranla ıslak yolda 2 metre daha kısa frenleme mesafesine sahiptir (80 km/saat'ten tamamen duraklamaya geçene kadar ölçülen değerlerin ortalaması).

Sürüş hakimiyeti. Pilot Alpin 4 kar üzerinde ve ıslak zeminde sürüş sırasında başlıca rakiplerine oranla daha iyi  bir virajda kavrama performansına sahiptir.

Hareket kabiliyeti. Pilot Alpin 4 kar ve buz üzerinde başlıca rakiplerinden daha üstün bir hareket kabiliyeti sunmaktadır.


Michelin Pilot Alpin 4'ün rakipleri

ContinentalContiWinterContact TS 830 P

Dunlop : SP Winter Sport 4D

Pirelli : Winter 210 Sottozero Serie II

Goodyear : UltraGrip Performance 2

Ayrıca bakınız:


Porsche'ye özel yönlü desen 

Porsche'ye özel yönlü desene sahip Michelin Pilot Alpin 4Telif hakkı © :

Michelin Pilot Alpin A4 serisi lastikler asimetrik bir desene sahip olup birçok markaya uygundur. Bunun yanı sıra Porsche marka araçlara yönelik olarak yönlü bir versiyon da mevcuttur. Porsche marka otomobillerin üreticisi ile işbirliği içerisinde geliştirilen bu lastik 19 ve 20 inç olarak mevcut olup ön ve arka lastikleri farklı boyutlara sahip araçlara yöneliktir.