Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Michelin Pilot Sport 4, Frankfurt'ta tanıtıldı

Michelin Pilot Sport 4, Frankfurt'ta tanıtıldı

Yeni lastikler 21.09.2015, Julien Taillandier

2015 Frankfurt Otomobil Fuarı çerçevesinde lastik imalatçısı Michelin yeni spor lastiğini sundu: Pilot Sport 4. Büyük bir hevesle beklenen bu lastik kendini son derece ateşli bir rekabetin içerisinde buluyor.

Michelin Pilot Sport 4, spor lastiği Michelin'in büyük bir merakla beklenen yeni sportif yaz lastiği Pilot Sport 4 nihayet Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı. - Telif hakkı © : Michelin

Continental daha yeni SportContact 6 lastiğini piyasaya sürmüşken Michelin'in de Pilot Sport gamının son üyesini Frankfurt Otomobil Fuarı'nda sunmasıyla spor lastiği segmenti kıyasıya bir rekabete sahne oluyor.

Pilot Sport gamı şu ana kadar özellikle Pilot Sport 3 ile ön plana çıkan en geniş kullanıma yönelik modelleriyle büyük bir ün kazanmış durumda.  Bu lastik 2010 yılından beri piyasada bulunuyor.

Rekabetle yüzleşebilmek adına PS4 bir önceki modelinin de ötesine geçiyor ve özellikle Michelin'in yarışlarda edindiği deneyim sayesinde birçok alanda dikkate değer ilerlemeler kaydediyor. 

 

Sürüş keyfi

Pilot Sport 4 bu doğrultuda doğal olarak sürüş hissini ve saf performans verimliliğini ön plana alıyor. Bu amaçla deformasyonları azaltmak üzere lastik yapısına ultra rijit bir kemer dahil edilmiş ve dolayısıyla sürüş hassasiyeti, reaktivite ve tabi ki saf kavrama performansı arttırılmış.

Michelin Pilot Sport 4 lastik sırtıTelif hakkı © : Michelin

Güvenliğe odaklı

PS4 binek araçlarda kullanılmak üzere tasarlanmış bir lastiktir. Bu yüzden her türlü havada mükemmel bir güvenlik seviyesi sunması gerekiyor. Hamur bileşimi ile iyi bir su tahliyesi gerçekleştiren geniş kanallara sahip lastik sırtı bu hedefi yakalamak üzere geliştirilmiş.

Fakat bu kısa tanıtım söz konusu yeni Michelin lastiğini daha yakından tanımamıza imkan vermedi. Bu lastiğin gerçek potansiyelini değerlendirebilmek için onu yakın zamanda yüksek performans segmentindeki referans modeller ile karşılaştırmayı umut ediyoruz. Bu ürünün, kendisinden beklediğimiz etkili performansı sunmasını diliyoruz. 

 

Çeşitler

Pilot Sport 4 ilk etapta yalnızca 17 ve 18 inçlik boyutlarda 2016 Ocağından itibaren piyasada mevcut olacak. Özellikle 19 inç dahil olmak üzere diğer boylardaki versiyonlar ise daha sonraki tarihlerde kullanıcılara sunulacak. 

 

Michelin Pilot Sport 4 nemli havalardaTelif hakkı © : Michelin