Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Michelin Pilot Sport 4 S, sportif sürüşte bir adım daha ileri

Michelin Pilot Sport 4 S, sportif sürüşte bir adım daha ileri

Yeni lastikler 07.10.2016, Julien Taillandier

Michelin, 2016 Paris Otomobil Fuarı'nda Pilot Sport 4 S'yi sundu. Bu model harika Pilot Super Sport'un bir üst modeli olmayı hedefliyor.

Pilot Sport 4S Michelin'den Pilot Super Sport'un yeni modeli geliyor: Pilot Sport 4S - Telif hakkı © : Michelin 2016

Michelin, 2016 Paris Otomobil Fuarı'nda Pilot Sport 4 S'yi sundu. Pilot Sport gamına dahil olan bu model kısa bir süre önce piyasa çıkan PS4 ile radikal bir kullanıma yönelik PSCup 2’nin arasında yer alıyor. Kullanım amacı da bir önceki model PSS ile aynı olan bu ürün bir başka deyişle yukarıda belirtilen iki lastiğin arasında konumlanıyor.

Yenilikler

Daha yeni tanıtılan bu lastik hakkında bildiklerimiz şunlar: Bir önceki modelinde kullanılan çözümleri Michelin'in en son teknolojilerinden faydalanarak tekrar sunuyor. Yol şartları ne olursa olsun (kuru, ıslak...) desen izinin ideal bir performans göstermesi amacıyla 2 farklı hamurdan oluşan "Bi-compound" teknolojili sırt deseni bu açıdan bir örnek teşkil ediyor.  Hamur bileşimi ve lastik yapısı Michelin'in en son yeniliklerini kullanıyor.

Hangi araçlara yönelik

Continental SportContact 6 ile doğrudan rekabet içerisindeki Michelin Pilot Sport 4 S çoğunlukla sportif bir kullanıma yönelik güçlü araçlara (Ferrari, Porsche, vs.) hitap ediyor.

Michelin ailesinin bu yeni üyesi 2016 senesinin sonunda resmen satışa sunulacak. Birkaç hafta içerisinde www.rezulteo-lastik.com.tr adresinde kapsamlı bir test bulabileceksiniz.