Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - N’Fera Sport ve Roadian AT 4x4: Nexen'in yeni lastikleri

Nexen, yeni lastiklerini 2018 Köln Lastik Fuarında tanıttı

Yeni lastikler 07.06.2018, Yannick O'Conor

Güney Koreli lastik üreticisi Nexen, Almanya'da organize edilen Köln Lastik Fuarında (The Tire Cologne) yeni lastiklerini tanıttı: N’Fera Sport ve Roadian AT 4x4.

2018 Köln Lastik Fuarında Nexen standı Nexen, Köln Lastik Fuarında (The Tire Cologne) sırasında birçok yeni ürün tanıttı - Telif hakkı © : Nexen

Nexen’in yeni spor lastiği: Nexen N’Fera Sport

Yeni Nexen N’Fera Sport, büyük beklentilere sahip otomobil sürücülerine yönelik bir ultra yüksek performans lastiği olarak karşımıza çıkıyor. Bu lastik Nexen tarafından güçlü araçlara uygun olacak şeklide geliştirilmiş. 

Üç adet merkezi bloğa sahip sırt tasarımı lastiğe yüksek hızda sürüş sırasında denge kazandırıyor. Üçü geniş, biri ince olan dört adet asimetrik kanal suyu etkili bir şekilde tahliye ederek suda kızaklamaya karşı direnç sağlıyor. Omuz alanı virajda daha iyi bir tutunma ile hem kuru hem de ıslak zeminde yüksek bir sürüş performansı sağlayacak şekilde optimize edilmiş. Yanal kanallar ise blokları daha dengeli bir hale getirerek frenleme mesafelerini düşürüyor.

Nexen N’Fera Sport'u piyasa görebilmek için 2019 yazını beklememiz gerekecek. 17 ile 20 inç arasındaki jant çapları için 20 farklı ebatta mevcut olacak.

Nexen N’Fera Sport'un tanıtım videosuna göz atın:

 

Nexen’in yeni arazi lastiği: Nexen Roadian AT 4x4

Nexen, aynı zamanda Roadian AT 4x4 lastiğini de tanıttı. Bu arazi lastiği temel olarak SUV tipi araçlara yönelik. Yeni lastik sırtı tasarımı sayesinde kuru ve ıslak zeminde ve kar ile buz üzerinde maksimum sürüş performansı özellikleri sunuyor ve aynı zamanda yuvarlanma gürültüsünü nispeten düşük tutuyor. Yol dışında lastik sırtı merkezindeki iki bağımsız blok tekerde birikinti oluşmasını önleyerek kavramayı arttırıyor.

 

Nexen Roadian AT 4x4, 2019 yılından itibaren 15 ile 18 inç arasındaki jant çapları için 16 farklı ebatta mevcut olacak.