Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Nokian'dan üç yeni ağır kış lastiği: Hakkapeliitta 8 SUV, CR3 ve C3

Nokian'dan üç yeni ağır kış lastiği: Hakkapeliitta 8 SUV, CR3 ve C3

Yeni lastikler 03.03.2014, Hakan

Nokian kış lastiklerinde uzman bir markadır. Bu doğrultuda çetin şartlar için tasarlanan lastik gamını düzenli olarak yeniliyor. Bu tür bir kullanıma yönelik üç yeni lastiği bu yazıda keşfedebilirsiniz.

Nokian Hakkapeliitta 8 SUV Nokian çetin şartlarda kullanılan SUV tipi araçlara ve ticari araçlara yönelik olarak üç yeni ağır kış lastiği sunuyor - Telif hakkı © : Nokian

Hakkapeliitta 8 SUV, 4x4'ler için

İsminden de anlaşılacağı gibi yeni Hakkapeliitta 8 SUV, Crossover veya SUV tipi araç sürücülerine yöneliktir. Çetin şartlarda sürüş gerçekleştirmek üzere tasarlanan bu  çivili ağır kış lastiği yoğun bir şekilde kar ve buz ile kaplı zeminlerde kullanıma yöneliktir. Nokian bu lastiğin piyasadaki en modern çivi teknolojisine sahip olduğunu ve yol tutuşu ile etkin sürüş özellikleri açısından mükemmel performans seviyeleri ortaya koyduğunu belirtiyor. Hakkapeliitta 8 SUV isimli bu lastik son derece geniş bir boy gamına sahip olacak zira kataloğa 16 inç ile 21 inç arasında değişen 47 farklı versiyonun dahil edilmesi planlanıyor. Kuzey Ülkeleri ve Rusya piyasalarını hedefleyen bu yeni lastik 2014 Sonbaharında, yerinde bir zamanlama ile piyasaya sürülecek.

 

Hakkapeliitta CR3, profesyonel taşımacılık için

Yük ve yolcu taşımacılığı gerçekleştiren bir profesyonel iseniz ve minibüsünüz için ağır kış lastikleri arıyorsanız ancak çivili lastik kullanmaya ihtiyacınız yoksa Hakkapeliitta CR3 ilginizi çekebilir. Yerini aldığı lastikten daha az bir yakıt tüketimine olanak sağlamanın yanı sıra bu yeni ürünün aynı zamanda buz, kar ve ıslak asfalt üzerinde daha iyi yol tutuşu performansları sergilediği belirtiliyor. Ürün gamının içeriğine bakacak olursak, 14 inç ile 17 inç arasında değişen boyutlarda 20 farklı versiyon bulunacak. Hakkapeliitta 8 SUV gibi CR3 de 2014 Sonbaharı gibi yerinde bir zamanlama ile piyasada mevcut olacak.

 

Hakkapeliitta C3, çetin şartlarda sürüş gerçekleştiren profesyoneller için

Hakkapeliitta C3, Hakkapeliitta CR3 ile yetinemeyen sürücülere yöneliktir. Yani, yeterli bir hareket kabiliyetinin temin edilmesi için çivi kullanımını zorunlu kılan kar ve buz seviyelerine sahip bölgelere uygundur. CR3 gibi daha düşük yakıt tüketimi ve yuvarlanma direnci sağladığı belirtilen C3, 14 inç ile 17 inç arasında değişen çaplara sahip 20 farklı boyutta mevcut olacak. Bu lastikleri de 2014 sonuna doğru soğuklar bastırdığında araçlarınızı donatmaya hazır bir şekilde piyasada bulabileceksiniz.