Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Nokian WR C3, ticari araçlara özel bir kış lastiği

Nokian WR C3, ticari araçlara özel bir kış lastiği

Yeni lastikler 31.03.2015, Julien

Nokian, ticari araçlara yönelik yeni bir lastik olan WR C3'ü satışa koyuyor. Finlandiyalı lastik imalatçısının tüm kış ürünlerinde olduğu gibi yine karşımızda kusursuz performans özelliklerine sahip bir ürün var gibi görünüyor.

Nokian WR C3 ticari araç lastiği Yüksek performanslı kış lastiği Nokian WR C3 ticari araçları hedefliyor - Telif hakkı © : Nokian Tyres

WR C3 lastiği Nokian gamına dikkatleri üzerine çeken bir ürün olarak giriyor. Ticari araçlara yönelik bu model, söz konusu araç kategorisine özgü sürüş zorluklarına uygun özellikler sunuyor.

Bünyesinde klasik binek aracı lastiklerinde kullanılan bazı teknolojileri barındırıyor. Bunlar özellikle sürüş konforunu arttırmaya ve enerji verimliliği ile yakıt tasarrufunu yükseltmeye yönelik bileşenlerden oluşuyor.

Taşımacılık profesyonellerine yönelik bu lastik her türlü sürüş şartında güvenliği temin etmek üzere geliştirilmiş.

Nokian WR C3, ticari araçlara yönelik kış lastiğiTelif hakkı © : Nokian Tyres

Bu lastik, her türlü zeminde, özellikle de kar ve çamurda daha başarılı bir kavrama ve hareket kabiliyeti sunmayı hedefleyen yönlü bir sırt desenine sahip. Pompa işlevli kılcal kanallar ıslak zeminde daha güçlü bir kavrama sunmayı amaçlarken sırt blokları düzgün aşınma temin etmek üzere geliştirilmiş.
Ayrıca, kış şartlarında iyi bir tutunma kabiliyeti ve yırtılmalara karşı yüksek direnç göstermesi için hamur bileşiminde yüksek miktarda doğal kauçuk kullanılıyor.

Bunun yanı sıra lastik, yapısında bulunan iki katlı çelik radyal karkas sayesinde yoğun bir kullanıma ve ağır yüklerin taşınmasına tamamen uygun.

WR C3, 2015 güzünde 14 inç ile 17 inç arasında değişen 22 farklı boyutta satışa sunulacak.

Nokian'ın WR C3 lastiğine ait fotoğraflar Flickr albümümüzde :