Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Pirelli Cinturato All Season

Pirelli Cinturato All Season

Yeni lastikler 28.02.2015, Cédric Pinatel

Bu İtalyan lastik üreticisi, şehir araçlarına ve kompakt otomobillere yönelik olarak yeni bir dört mevsim lastiğinin lansmanını gerçekleştiriyor. Bu lastiğin iddiası ne diye soracak olursanız, bütün sene boyunca tek tip lastik kullanmak isteyen ve hiçbir zaman çok çetin sürüş koşulları ile karşılaşmayacak olan sürücülere doğru performans dengesini sunmak.

Pirelli Cinturato All Season tabiat Pirelli, Cinturato All Season modeliyle yeni bir dört mevsim uzlaşımını bizlere sunuyor - Telif hakkı © : Pirelli

Koşullu uzlaşma

Esasen ülkemize hâkim olan Avrupa ikliminde otomobillerimiz için iki farklı türde lastik kullanmamız gerekiyor: Havaların çok soğuk olmadığı zamanlar için "yaz" lastiği ve sıcaklıkların gerçekten düştüğü zamanlar için "kış" lastiği. Bazı ülkelerde soğuk mevsim gelip çattığında kış lastiklerinin kullanılması zorunlu dahi olabilir. Ve tabi ki hemen hemen her yerde, özellikle sıcak bir iklimde yaşamadığınız sürece bu tür kış lastiklerinin kullanılması tavsiye edilir veya kış lastiklerine sahip değilseniz büyük şehirlerden çok uzaklaşmadan ağırlıklı olarak şehiriçi sürüş gerçekleştirmeniz önerilir. Bu ikinci kategori açısından dört mevsim lastiklerinin kullanılması birçok tüketicinin şüphesiz ilgisini çekecektir.

 

Telif hakkı © :
 

Şehir araçları ve kompakt otomobiller için

Cinturato All Season modelinin Avrupa pazarındaki lansmanını gerçekleştiren Pirelli de tam olarak bu tür bir kullanıma hitap ediyor. İtalyan lastik imalatçısı, çok uzun mesafeler kat etmeden neredeyse tamamen büyük şehirlerde sürüş gerçekleştiren otomobil sahiplerini hedefliyor. Bütün sene boyunca genel olarak tek tip lastik kullanmayı sürdüren ve yaz lastiği / kış lastiği değişimini gerçekleştirmeyen kullanıcıları... Bu ürün şehir trafiğinde kullanıma yönelik otomobiller ile kompakt araçlara yönelik birçok boyda mevcut olacak. Cinturato All Season isimli bu lastiğin 4 milimetreden daha kısa bir delici nesnenin patlamaya yol açması durumunda lastik basıncını korumaya imkan sağlayan Seal Inside teknolojisine sahip olduğunu da hatırlatmak isteriz.

 

Telif hakkı © :