Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Pirelli PZero Nero GT: Geniş bir otomobil yelpazesine uygun spor lastiği

Pirelli PZero Nero GT: Geniş bir otomobil yelpazesine uygun spor lastiği

Yeni lastikler 15.03.2013, Berk

Pirelli, PZero Nero isimli ultra yüksek performans lastiğinin yeni bir versiyonunun lansmanını gerçekleştiriyor. GT kısaltmasını taşıyan bu yeni lastiğin bir önceki modelinden de daha sportif olması amaçlanıyor. Premium kompakt araçlar ile sedanlara ve spor araçlara yönelik bu lastik 60 farklı boyutta mevcuttur. En büyük artısı: Performans değerlerinden ödün vermeden arttırılmış kullanım ömrü.

Pneu Pirelli PZero Nero GT Le pneu ultra haute performance Pirelli PZero GT - Telif hakkı © : Pirelli

Otomobil dünyasında "GT" kısaltması uzun mesafelere yönelik güçlü otomobilleri tanımlamak için sıkça kullanılır. PZero Nero gamının bu yeni modelinde GT kısaltmasını kullanan Pirelli lastiğin performans özellikleri hakkında ipuçları vermekte: PZero Nero GT çok yüksek performans değerleri ile uzun kullanım ömrünü bir araya getirebilmektedir.

Pirelli bunu sağlayabilmek için özellikle hamur bileşimi ve temas yüzeyinin arttırılması üzerinde çalışmıştır. Bu yeni lastik ile mükemmel bir yol tutuşu ve yüksek bir sürüş konforu vaat etmektedir. Bunun yanı sıra, PZero Nero GT hedef kitlesini de genişletmektedir: 60 farklı boyutta sunulan bu lastik Premium kompakt araç sürücüleri kadar (Polo ve Golf Volkswagen, Audi A3) sedan meraklılarını da (Insignia Opel, Volvo S60, Mercedes C Serisi, hatta Audi A6 ve Mercedes E Serisi) cezbedecektir.

 

Çok iyi bir yol tutuşu

Pirelli mühendisleri lastiğin yol tutuşu ve denge performanslarını arttırmak amacıyla lastik sırtında kullanılan bileşenler ile deseni yeniden tasarladı. Hâlâ hem kuru hem de ıslak zeminde son derece etkili olan PZero Nero GT güçlü sürüş meraklıları için bir güvenlik teminatıdır.

 

Uzun kullanım ömrü ve sürüş konforu

Pirelli'ye göre kullanılan yeni hamur bileşimi ve arttırılan temas alanı PZero Nero GT'ye sportif performansından ödün vermeden PZero Nero'ya oranla %20 daha uzun bir kullanım ömrü kazandırmıştır. Bunun yanı sıra lastiğin bütün kullanım ömrü boyunca yuvarlanma gürültüsü düşürülerek sürüş konforu arttırılmıştır.

 

Çeşitler

PZero Nero GT 2013 Şubatı’ndan beri dünya piyasasında mevcuttur. 17, 18 ve 19 inç'lik 11 yeni boyutu ile PZero gamı ultra yüksek performans lastikleri piyasasındaki en geniş gamlardan biri haline gelmektedir. 

 

Ayrıca bakınız:

>> PZero Nero GT: Fiyatlar 
>> PZero Nero GT: Rakipler 
>> PZero Nero GT: Boyutlar