Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Pirelli Scorpion Winter: Sportif SUV tipi araçlar için yüksek kavrama kabiliyetli kış lastiği

Pirelli Scorpion Winter: Sportif SUV tipi araçlar için yüksek kavrama kabiliyetli kış lastiği

Yeni lastikler 17.01.2013

Ünlü Scorpion Ice & Snow lastiğinin yeni modeli Scorpion Winter üst gam SUV tipi araçlar ve Crossover'lara yöneliktir. Pirelli, karşılaşılan zemin yüzeyi ne durumda olursa olsun güvenli ve kontrol edilebilir bir kış sürüşü sunabilmek adına bütün performans değerlerini yukarı taşımıştır.

Pirelli Scorpion Winter: Sportif SUV tipi araçlar için Telif hakkı © : Pirelli

Scorpion Winter ,  Pirelli'nin  SUV tipi araçlara ve Crossover'lara yönelik yüksek performans kış lastiği gamının en son üyesidir. Bu lastiğin Scorpion Ice & Snow'un yerini almasına rağmen, Scorpion Ice & Snow özellikle 16 inç gamında kullanılmaya devam edecektir.

Yağmur, kar ve buz gibi kış koşullarına uyum sağlamak için tasarlanan Scorpion Winter  sportif sürüş meraklısı SUV tipi araç sürücülerine yöneliktir. Bu lastik, üst gam SUV tipi araçlarıyla ünlü Porsche ve Volkswagen markalarıyla işbirliğinin bir ürünüdür.

Pirelli'ye göre Scorpion gamının son üyesi kış koşullarına sahip yüzeylerde üstün çekiş ve kavrama sunmanın yanı sıra kuru zeminde de kontrol edilebilirlik ve sürüş konforu sağlamaktadır.


Kar üzerinde çekiş, frenleme ve kontrol edilebilirlik

 Scorpion Winter tamamen baştan tasarlanmış lastik sırtı sayesinde kar üzerinde daha iyi bir çekiş, frenleme ve kontrol edilebilirlik performansı temin eder. Bu şekilde Scorpion Ice & Snow ile karşılaştırıldığında çekiş performansı %9, kar üzerinde frenleme performansı ise %10 artış göstermiştir. Sürüş destek sistemleri (ABS, ESP, vs.)  de dikkate alınarak her türlü durumda aracın gücünün kontrol edilebilmesi için özel bir yönlü desen geliştirilmiştir. 


Kar ve ıslak yol üzerinde kavrama kabiliyeti

Yeni bir hamur bileşeninin kullanımı sayesinde ıslak ve karlı zeminlerde kavrama optimize edilmiştir. Bunun yanı sıra, lastik sırtındaki geniş boylamasına kanallar hızlı bir su ve erimiş kar tahliyesi sağlayarak suda kızaklama riskini düşürür. 


Kuru zeminde sürüş özellikleri

Pirelli, lastik sırtının yeni tasarımının kuru zeminlerde kontrol edilebilirlik ve sürüş hassasiyeti sağlama garantisi veriyor.


Konfor, tasarruf ve çevre

Pirelli aynı zamanda yuvarlanma direncini ve yuvarlanma gürültüsünü düşürmek amacıyla lastiğin iç yapısını da yeniden gözden geçirdi. Bu yenilik sayesinde Scorpion Winter'ın bir önceki modeline oranla %4 daha az yakıt tüketeceği ve aynı zamanda daha uzun bir kilometre ömrüne sahip olacağı söyleniyor. Dış yuvarlanma gürültüsü alanında ise 3 dB kazanıldığı ifade edilmektedir.


Pazarlama stratejisi

Scorpion Winter, Orta Avrupa, Güney Avrupa, Rusya ve Kuzey Ülkeleri'nde satışa sunulmaktadır. Daha şimdiden 16 inçten 21 inçe kadar 28 farklı boyutta mevcuttur. Aynı zamanda Run Flat versiyonu da bulunmaktadır.

Ayrıca bakınız:

>> Pirelli Scorpion Winter: fiyatlar 
>> Pirelli Scorpion Winter: rakipler 
>> Pirelli Scorpion Winter: ebatlar