Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Pirelli yeni hafif ticari araç lastiği Carrier'ı sunar

Pirelli yeni hafif ticari araç lastiği Carrier'ı sunar

Yeni lastikler 21.04.2014, Berk

Pirelli hafif ticari araçlar için yeni bir lastik sunuyor. Markanın bir önceki ürününe oranla bu lastiğin çok daha verimli olduğu söyleniyor.

Pirelli Carrier Pirelli hafif ticari araçlara yönelik olarak daha uzun kullanım ömrüne sahip yeni bir lastik sunuyor - Telif hakkı © : Pirelli

%30 daha uzun kullanım ömrü

Klasik ve ultra sportif yol lastiği gamından sonra Pirelli hafif ticari araçlara yönelik lastikler alanında kendini gösteriyor. Bu doğrultuda, İtalyan lastik imalatçısı bu tip araç kullanıcılarının ihtiyaçlarına mümkün olan en iyi verim ile cevap verebilmek için tasarlanan yeni Carrier sunuyor. Mevcut olan her türlü zemin üzerinde 3 milyon kilometre civarında bir mesafede gerçekleştirilen geliştirme testleri sonucunda ve en son nesil hamur ile markanın en son imalat tekniklerinde kullanılan teknolojiler sayesinde bu yeni Carrier tüm segmentlerde daha yüksek bir performans vaat ediyor. Uzun çalışmalar sonucunda düşürülen bir yuvarlanma direncinin sağladığı daha fazla yakıt tasarrufu, nemli zeminde daha etkili performans ve daha konforlu bir sürüş gibi artıların yanı sıra kullanım ömrü açısından da net olarak daha yüksek bir performans sunuyor. Pirelli bu lastiğin kilometre ömrünün %30 daha uzun olduğunu belirtiyor.

 

Etiketleme açısından son derece iyi bir konumda

Pirelli doğal olarak mağazalarda lastik üzerinde belirtilen etiket kriterlerine özel bir önem göstermiş. Özellikle nemli zeminde frenleme alanında edindiği A/B notu sayesinde kategorisindeki rakipleri arasında en yüksek performanslı lastiklerden biri konumunda. Carrier, kısa bir zaman içerisinde 14 inç ile 17 inç arasında değişen çaplar ile hafif ticari araç piyasasında mevcut olacak. Ayrıca 15 ile 16 inç boyutlarındaki Carrier Camper ile bu lastiğin değişik bir versiyonunu da görebileceğiz. Pirelli'nin hedefi hafif ticari araçlara yönelik yedek lastik piyasasının lideri olmak.