Yeni lastikler : Lastik üreticilerinin en son ürünleri - Pirelli yeni P Zero'yu tanıtıyor

Pirelli yeni P Zero'yu tanıtıyor

Yeni lastikler 13.04.2016, Julien Taillandier

Pirelli simge değerindeki bir lastiğin yerini alan ve yüksek performans dünyasında geleceğin referansı olacağı bildirilen yeni P Zero'yu tanıttı.

Yeni Pirelli P Zero lastiği Pirelli, markasının son ürünü olan P Zero'yu çıkarıyor - Telif hakkı © : Pirelli 2016

Pirelli P Zero lastiği yaşam döngüsünün genellikle 4-5 yıl olduğu bir kategoride istisnai bir uzun ömürlülüğe sahip olarak, fiilen 10 yıldır pazarlanıyor. P Zero'nun başarısı McLaren gibi prestijli sportif takımlardan yakın zamanda aldığı onayın da gösterdiği gibi, tüm bu yıllar boyunca en ön sıralarda kalmayı başarmasıdır.

Ama son teknolojik gelişmelerden yararlanan rakipler karşısında (Pilot Sport 4, Dunlop Sport Maxx RT 2, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3…) tepki göstermek gerekiyordu. İtalyan üretici tarafından resmi olarak tanıtılan yeni nesil P Zero ile bu da yapılmıştır.

Pirelli, selefine göre bu yeni lastiğin Formula 1'de edinilen tecrübenin etkisinde yüksek performans elde etmek amacıyla geliştirildiğini bildirmektedir. Güvenlik, uzun ömürlülük ve enerji randımanı boyutu da göz ardı edilmemiştir, zira unutulmamalıdır ki P Zero her şeyden önce bir yol lastiğidir.

Lastik bu yüzden ses düzeyini azaltmaya yönelik PNCS (Pirelli Noise Cancelling), patlak önleme sistemi "Seal Inside" veya patlak lastikle yol alma sistemi (Run Flat) gibi opsiyonlarla birlikte satışa sunulacaktır.

Yeni P Zero ile ilgili tam bir test için, çok yakında www.rezulteo-lastik.com.tr sitesinde buluşmak üzere.